databáze 128600 vůní od 8799 značek a 1667 parfumérů

Perfumista Anatole Lebreton

Perfumista
značka: Anatole Lebreton
parfumér: Lebreton, Anatole
rok: 2019
určení: unisex
hlava: hruška, švestka, malina
srdce: bulharská růže, indický jasmín, pačuli
základ: virginský cedr, peruánský balzám, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
wendulka (05.3.2020 )

Úvodní tóny jsou přesně takové, jak je popisuje Fleur ve svojí recenzi - sklenka jiskřivého suchého prosecca, které chutná po sušených švestkách a malinách, servírovaná společně s ledově vychlazeným hruškovým ciderem. Hned vedle stojí váza s uvadajícími růžovými poupaty. Pokusíte se je uchránit a uložíte poupata do prádelníku z dřevotřísky k růžovému mýdlu, které jste si tam uložili, aby vám ho provonělo. Jenže několik oděvů v něm máte uložených v tužším igelitovém obalu a ten bohužel naškrobenému prádlu zkrátka nesvědčí, ani růži a ani tomu mýdlu.

Avatar
andry (07.11.2019 )

Ach, kéž by igelitová vlaječka... Růže v igelitu, jen dovedně maskovaném. Samotná růže je moc pěkná, sytě květinová, šťavnatá, ale ne ovocná, a je tu i se stonkem, listy, trny, takovou tou dřevitou zelení kolem. A k tomu klasické a poněkud retro mýdlo, hoblinky tuhle a támhle, uložené mezi prádlem v šuplíku - takže i trocha toho déle odloženého povlečení a taky dřevěný (ehm, dřevotřískový) prádelník...

A do toho pořád ten igelit, jako když koupite puget v supermarketu a nevybalíte ho a kytka byla orosená a venku bylo horko, jenže ten igelit je takový ten tuhý, jak bývaly obaly na sešity. Perfumista v pláštěnce :)
Ne, ta růže je pořád pěkná. Jen si ji musíte vyselektovat a ignorovat ten zbytek.

P.S., resp. PR: It's more than a fragrance, it's you... - a já teda upřímně doufám, že to nejsem já, že se spletli...

Avatar
Fleur (29.10.2019 )

Tuhle vůni uváděl Anatole Lebreton jako zážitek pro parfémové nadšence, jimž ji i názvem dedikoval. Postupně totiž napínal pozornost zájemců tím, že jim v pravidelných intervalech zasílal vzorky ingrediencí, z nichž vůně sestává. Ve výsledku se však ukázalo, že parfém nevzniká jejich jednoduchým součtem či navrstvením, ale dokonalým a mnohdy překvapivým propojením.
Dřevitá odkvétající růže, mírně nostalgická, elegantní, trošku jako mýdlo v krásné krabičce, které stačilo provonět prádlo, ale samo ještě zcela neztratilo svoji vůni. Růže se proplétá s lehce nakyslým ovocem, takže začátek vůně je jiskřivý jako suché prosecco, které v letním podvečeru tak rychle stoupá do hlavy. Teprve když bublinky klesnou na dno sklenky, začnou těžknout, ba přímo dřevěnět nohy. Za to může cedr a pačuli spolu s peruánským balzámem, díky nimž se vůně zaobluje. Snažím se zapomenout na pachuť rezavého kovu a zeleně v Symroxane a Isoamyle Acetate, vonící jako náplň z banánku v čokoládě, ale poslední jmenovaná složka je vskutku záludná, takže v počáteční fázi občas vykoukne a zamává na mě igelitovou vlaječkou.
Výsledná vůně je ovocná chyprovka s podzimním spadaným listím ve stylu Mitsouko, ale v šatech modernějšího střihu a optimisticky založená. Celoroční společnice, která se neomrzí...