databáze 107441 vůní od 8119 značek a 1490 parfumérů

Paris - Riviera Chanel

Paris - Riviera
značka: Chanel
parfumér: Polge, Olivier
rok: 2019
určení: unisex
hlava: petitgrain, pomerančová kůra
srdce: jasmín, neroli
základ: benzoin, pižmo

limitovaná edice

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
domenica (19.6.2019 )

Zatímco v Deauville, Venise a Biarritz jako kdyby plavala kostička ledu u Riviery ten příjemně chladivý efekt necítím. Škoda. Vůně evokuje prázdniny, pláž, trochu té mořské slanosti…. ale ouha, je tam i odér z několika letních hadříků, naházených narychlo a na poslední chvíli (jak jinak) do kufru, bohužel ne ještě dokonale prosušených… Dojem mi vylepší koktejl, ozdobený spirálkou z citrónové a pomerančové kůry a jasmínovým kvítkem. Kostka ledu ale chybí.

Trochu zklamání. Deauville, Venise a Biarritz se mi líbí všechny. Riviera není marná, to určitě ne, je potřeba ji vyzkoušet. Pro mě je v ní málo svěžesti (v rámci nastoleného žánru), hodně slanosti, příliš ambroxanu a k tomu silná podobnost s vůní Lovely (Sarah Jessika Parker), u které mě právě ten odér nedoschlého prádla rušil.

Avatar
blackviolet (16.6.2019 )

Zpočátku ještě svěží pomerančová kůra s kapkami šťávy a citrusově zelené neroli, s bílokvětinovým tónem a benzoinově sladkým pižmem voní pak jako medový pomerančový květ v tělovém krému. A nakonec je tu zase krásné chanelovské mýdlo. Hezká vůně, ale do horkého počasí si ji úplně neumím představit.