databáze 125520 vůní od 8668 značek a 1643 parfumérů

Parfum Sacré (1990) (Eau de Parfum) Caron

Parfum Sacré (1990) (Eau de Parfum)
značka: Caron
parfumér: Béthouart, Jean Pierre
rok: 1990
určení: pro ženy
hlava: hřebíček, kardamom, koriandr, pepř, skořice, citrón
srdce: jasmín, mimóza, pomerančový květ, palisandrové dřevo, růže
základ: ambra, pižmo, myrha, vanilka, cedr, cibetka
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (05.4.2020 )

Voskové kytky, dušičky, kostel.

Avatar
alibi (19.2.2018 )

Je to těžší kořeněná balzamická květinová vůně vystavěná kolem královny květin - růže. Obsahuje zneklidňující aspekty, přesto je pro mne svým způsobem konejšivá. Její potenciál je být velkou vůní sakrálních prostor, ale já ji vnímám jako vůni osobní, důvěrnou, hloubavou. Používám ji jako aromaterapii před spaním.

Úvodní nádech je o náruči aromatického koření, které se o vaši pozornost pere s kyselkavou citrónovou šťávou. Pro mě je nejvíce patrný hřebíček (na který jsem ve vůních velmi citlivá) a kardamom. Nicméně vím, že jiní vnímají silně i vůni sladkého rozemletého pepře. Ántré je velmi ostré a rozhárané a tuším, že mnoho lidí odradí. Ovšem až se vůně koření uhladí a uklidní, vypluje na povrch žlutá, jemně medová růže s voskovým nádechem doprovázená nahořklou myrhou. V téhle poloze kolem vás jemně povlává a pomalu slábne. Vůně je celkovým vyzněním teplá, přesto jednotlivé závany přináší i chladivý vánek, který uklidní horečnaté myšlenky.

Avatar
wendulka (14.10.2015 )

Vím, že o Parfum Sacré se často píše jako o vůni posvátných prostor, mně se po prvním přičichnutí, kdy z toho mimochodem hned vznikla láska (a bylo to naslepo), no mně se jeví jako neuvěřitelně vřelá a teplá orientálka. Úchvatná je už úvodní směs štiplavého pepře, hřebíčku a nahořklých citrusů, na kterou se snaší velejemný skořicový poprašek.

Jak se koření rozestoupí, vpluje na scénu medově nasládlá růže. Postupně jí však pokryje teplý odkápající vosk ze svícnu, co stojí vedle. Zároveň se stává i malinko dřevitější a obklopí ji kouř z pálené myrhy, v němž najdeme i pár zrníček téméř nesladké "pudrové" vanilky. Špetka hřejivého pižma jí zase dodává drobátko temperamentu. Ne, tohle určitě není kostel, to je vůně teplého večerního krbu, což ovšem neznamená, že jako správná orientálka nevoní dobře i v teple. Voní a jak ;) (škoda poslední reformulace).

Avatar
Miru (05.2.2015 )

...pamatuji se, že při prvním zkoušení na mě udělal obrovský dojem! – opravdu vůně jak stvořená do chrámů,pro Vatikán…
První závan jakoby voskový – citron, koření, mušk. květ -
v kombinaci s kadidlem,myr­hou,
za chvíli slábne, přesto na pozadí zůstává…
Vůně začíná pomalinku sládnout a těžknout –
jasmín,santal, vanilka
(tahle kombinace ve více vůních způsobuje více či méně živočišný nádech: Samsara, Nu… A v Parfum Sacré pižmo jako takové přímo i je...).
Nakonec zůstává teplá, sladce opojně omamná vůně
– jako v horkém létě vzduch v otevřeném kostele vyzdobeném čerstvými květinami…
02/04/09