databáze 130350 vůní od 8908 značek a 1679 parfumérů

Panorama Olfactive Studio

Panorama
značka: Olfactive Studio
parfumér: Gavarry, Clement
rok: 2015
určení: unisex
hlava: bergamot, citrón
srdce: wasabi, listy fialek, fíkové listy, galbanum, kardamom, čerstvě posečená tráva
základ: pižmo, vanilka, tonka, absolutní myrha, jedlový balzám, pačuli, labdanum
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
ModestMourek (16.7.2021 )

Povedená nesladká kolínská. Trká zeleň osvěžená citrusy, hořce bylinné galbanum, několik mléčných zelených fíků, čerstvě posekaná tráva, wendulčina „zelená kedlubna s nastrouhaným zázvorem“, tóny mýdlových tropických květin, stopa zakouřené smůly, sametové světlé dřevo a nakonec kořeněné pižmo se smetanovými podtóny. Projekce je slabší, výdrž se pohybuje kolem 2 hodin.

Avatar
jerry (09.7.2015 )

Nasládlá hedvábně zelená vůně, se suchými drhnoucími bylinami, sladce zakouřeným jedlovým jehličím se zbytky čerstvé smůly a svěžími eukalyptovými listy. Je to taková mladší a menší sestřička Terre d´Hermes. Na můj vkus je ale víc do pánska, než je mi milé...

Avatar
wendulka (21.5.2015 )

Už promo text k téhle vůni, slibující inspiraci vůní zelené městské džungle kolem Los Angeles, kterou zachytil na své fotografii Miguel Sadinho při výhledu z vily Sheats Goldstein, mě hodně navnadil, že tohle by mohla být opravdu zajímavá zelená a ne výhradně citrusová svěženka. No a taky že jo.

Snad až na trochu bergamotové kůry v hromadě pikantního kardamomu v ní totiž citrusy jako takové vlastně ani nejsou cítit a pak už vás vítá nádherná jemně nahořklá zelená vůně fíků, galbana, čerstvě posečené trávy, jetele a tónu, který bych přirovnala k zelené kedlubně a nastrouhaným zázvorem (možná wasabi?).

Ve vší té džungli najdeme i jeden sametově zelený lístek fialky. Mnohem podstatnější je však kopa jehličí páleného v nasládle voskových pryskyřicích v jejím samém srdci. A na samém konci vás čeká už jen mladý jedlový háj, plný čistoty a svěžesti s polštářkem toho nejjemnějšího bílého pižma se stopovým množstvím krémové tonky.

Na takhle povedenou zelenou vůni člověk narazí málokdy, akorát by mohla držet déle než jen dvě hodiny, i když od tohoto typu vůně asi nelze v tomto ohledu očekávat lepší výkon. Přesto pro svěženkářky a milovnice zelených vůní by měla být podle mě snad svatá povinnost Panoramu vyzkoušet a nejen je možná příjemně překvapí.

EDIT: Z výdrží jsem se zmýlila, vůně jde krásně do prostoru a rozhodně vydrží déle než dvě hodiny.