databáze 122330 vůní od 8578 značek a 1627 parfumérů

Ouverture Sospiro

Ouverture
značka: Sospiro
parfumér:
rok: 2016
určení: unisex
hlava: pomeranč, magnólie, fíkový list
srdce: indický jasmín, ylang ylang, bulharská růže, skořice
základ: santalové dřevo, kašmír, ambra, vanilka, kadidlo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
teena-s (22.11.2020 )

Nóbl večírek s ochutnávkou letitých zralých,přezrálých alkoholů.Mňamka pro gurmány,ovocné tóny šery ve stopkách,rumové elixíry v širokých křišťálových pohárech,zrály v dřevěných sudech zdobených pálením,fíkové dezerty se skořicí.Je to hutné,sladké,pikantně delikátní,dámy na highheels,pánové s uhrančivými pohledy,homme fatale,takovému nelze nepodlehnout,lahodný hřích,ráno bych si nafackovala...společně s ostatníma...

(vykazuje krémovou sametovost Velvet Orchid, a díky přítomným složkám náhrada oriflejmí M)

Avatar
Dalia (18.3.2020 )

Rozkošnická …

Tato vůně přede jako kočka pod dotekem teplé lidské dlaně. Líně se protahuje a zároveň je nabitá elektrizujícími jiskřičkami života.
Nejprve cítím sladký pomeranč, opravdu hodně sladký, a potom květiny. Nektarově vonící květy, především magnólii s růží a trochou máslového ylangu. Vše je to lehounce poprášené skořicí a zlatavé jako jantar. To zřejmě díky ambře, která je zde znatelná a dodává vůni hloubku i dávku smyslnosti.
Spíše květinová než ovocná, lahodná, sytá až opulentní a velmi pěkná společnice.

Avatar
blackviolet (04.3.2017 )

Naše předehra začíná pomalým andante, do dění nás uvádí pomeranč, sladkokyselá šťáva z lesních plodů a masitý fík. Po gurmánských tónech je tady motiv lásky, růže, slunečný ylang ylang a citrusová magnólie. A pak je to dramatičtější, démonické téma ztvárněné kopcem skořice a živočišná vášeň, ambra a kadidlo jako hřích a pokání. Nakonec smíření v podobě dřevitě hebkého kašmírového dřeva a vanilky. Opona se otevírá, na scénu vchází Leporello.

Avatar
wendulka (18.10.2016 )

Všechny dosavadní vůně od této značky mě nijak zvlášť neoslovily. Zlom nastal až teď a důvod je zcela prostý: v první fázi se totiž vůní pomerančových dropsů, červenovocné růže, jasmínu a ylangu typově podobá povedené limitce Eaudemoiselle Absolu d´Oranger (Givenchy) jen s tím rozdílem, že tady k dropsům máme i slaďoučké fíky.

Po rozvonění se však podoba začne vytrácet, jelikož pomeranč ustoupí a růži zasype hromada skořicového cukru. Balzamický ambrový základ s kašmírem a kadidlem jí potom dodají na hřejivosti, přičemž vanilkově mléčný santal zase uhlazuje veškeré její ostré hrany. Inu kdybych Absolu d´Oranger nepoznala dřív, asi bych byla v pokušení si Ouverture pořídit.