databáze 119211 vůní od 8479 značek a 1597 parfumérů

Oud Essentiel Guerlain

Oud Essentiel
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2017
určení: unisex
složení: šafrán, pelargónie, oud, bulharská růže, cedrové dřevo, kůže, kadidlo, guajakové dřevo
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
ModestMourek (08.8.2018 )

Šafránově nahořklý a oříškově nasládlý úvod se prolíná s jemně medicinálním dřevitým oudem, který přes malinově sladkou růži spěje do hladké kůže doplněné kouřovou pryskyřicí. V této fázi mi vůně připomíná rozvoněný Makkah Oud od Al Musbah. V závěru kůži vytlačí hřejivé pepřové dřevo. Výdrž při 30 °C přesahuje 8 hodin.

Avatar
jerry (04.9.2017 )

Jemná kůže se svěžím decentním oudem a kouřovým, medově ambrovým dřevem. Po rozvonění ještě studeně svěží nádech. Podle složení i podle popisu by to skoro vypadalo na nějakou hutnou arabku, ale opak je pravdou - vůně je sice v arabském stylu, ale je odlehčená a oud je velmi mírumilovný.

Avatar
viktorka_od splavu (01.9.2017 )

lehce térovité kadidlo s bergamotem (který tam, pravda, není), pryskyřičná, příjemná hřejivá vůně, po zahřátí trochu hnojná ale z téhle stáje už se koně vystěhovali kdysi dávno... a asi proběhla rekonstrukce: nová podlaha z dřevěných kostek napuštěných dehtem, stání z čerstvých smrkových prken, okénky nakukuje slunce a přináší s sebou vůni máty divoce rostoucí před budovou.. slunce sílí, vůně sládne, dřevo se rozehřívá až skoro do dřevěných pilin a ano, je tam růže! v nové sedlovně už čekají sedla a uzdečky vyzdobené květinami
tahle vůně mě vrátila třicet let nazpět... tréma před závody.
nádhera

Avatar
barbucha (05.7.2017 )

Závidím všem, kdo se dočkali růží, pelargónií i šafránu... a kdo zachytili připomínku Rose Nacrée. Já si připadám, že sedím na smrkovým pařezu, sedím na něm mnoho hodin, čekám... a čekám... a nic se neděje, nedočkám se ničeho, a ten pařez se ani nehne :-)

Jinými slovy: oudovka s jehličím, pěkná a značně vytrvalá, ale neuvěřitelně neměnná: takový ne-vývoj jsem snad ještě nezažila.

Avatar
wendulka (30.6.2017 )

Je oudovkou, navazující na odvážnou orientální kolekci z roku 2012, především na Rose Nacrée du Désert. Svědčí o tom už samotný šafrán ve svrchních tónech, zdůrazňující nahořklost oudu, který je rovněž přítomný už od počátku. Příjemně drhne a jako ve většině oudových arabek i zde mi evokuje kožené koňské sedlo ve vyhřívané stáji, vystlané senem. V tomto případě je však růže místo koření osvěžená citrusovou svěžestí růžové pelargónie.

Na okamžik se objeví i tón pikantní zavařeniny z červeného ovoce, jímž se Oud Essentiel částečně přihlásí ke vzdálenému příbuzenství se svým předchůdcem Santal Royal. Pak se už ale naplno rozezpívá oud, uhlazený teplým kadidlem a zároveň zdrsnělý zemitě peprným guajakovým dřevem a jehličnatým cedrem, s jehož pomocí se přikloní opět k Rose Nacrée du Désert. A při jednom střiku vám vydrží dělat společnost půl dne.

Avatar
Cervanek (25.6.2017 )

Jsem unešená krásou této poctivě namíchané oudovky s růží a šafránem. Kdo nezná vůně Perského zálivu, bude ji možná srovnávat s vůněmi značek Pierre Montale či Mancera. OUD ESSENTIEL má však rozhodně na víc. Vyvolává ve mě vzpomínku na již se bohužel nevyrábějící vůni z důvodu nedostatku potřebných surovin a to TAIF ROSE SPIRIT od královské značky A.S. Qurashi, (na Arabském poolostrově velmi ceněna pro své attary i parfémy ve spreji), kde byla použitá růže damascenská. Thierry Wasser použil odrůdu růže bulharské, která je mistrovsky namíchaná s agárovým dřevem, nebo-li oudem. Podobnost s TSR vnímám na začátku hned po nástřiku, ale také při přičichnutí si ke skleněné vroubkované Juli do místa, kde končí kovové víčko. Po nástřiku OE cítím zřetelně typicky arabským či orientálním způsobem namíchanou vůni, za několik minut začne působit směs bulharské růže se sladkým guajakem a chladivou cukrovou vodou. Točí se mi hlava z té krásy a hučí mi uších vodopád stékající z hor. Po ní přichází lehce nahořklá a výrazná koženo-dřevitá chuť a v poslední třetině se přidává až škrabající suchá pudrovost dřev. Vůně má grády i parádní výdrž. (ta bohužel chyběla v TSR, která byla příliš "řídká" a jemná). S OE nutno nakládat opatrně, 2 střiky a DOST a ona pak vydrží mnoho hodin. Líbí se mi i po 8 hodinách, kdy pohnu rukou a vůně se vrátí. Krása obrovská. Neváhám, na nic nečekám a beru hned flakón verze, která právě vyšla. Kdo ví, jak dlouho bude v prodeji? Mám už své zkušenosti s těmito typy vůní a říkám si: "budou tyto ingredience vždy k mání"?