databáze 125300 vůní od 8664 značek a 1643 parfumérů

Orris & Sandalwood Jo Malone

Orris & Sandalwood
značka: Jo Malone
parfumér: Negrin, Pierre
rok: 2016
určení: unisex
hlava: fialka
srdce: kosatcový kořen
základ: santalové dřevo, ambra

řada Cologne Intense, výroba ukončena

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Dalia (25.3.2020 )

Zklidnění duše …
Kochám se něžnou krásou malých fialek a jejich vůní. Nevinná nasládlost hladí můj nos a snoubí se s troškou šťavnaté zeleně. Probouzí tichou radost v mém srdci. Potom ucítím dřevo vonící sluncem, mízou a životem, do něhož se stále více vkrádá pudrový tón kosatce.
Meditativní, dřevitě pudrová, krásná vůně.

Avatar
jerry (13.3.2018 )

Kosatec - suchý, nasládlý, dřevitý a nemrkvový. Později pak dřevo se zapudrovaným semišem a ve finále pak svěže nasládle semišová zelená fialka. Pro mě zatím nejpovedenější vůně od J.M. (no samozřejmě, protože fialka a kosatec...).

Avatar
wendulka (06.3.2016 )

Od této značky se mi líbil už pižmový kosatec v podání Christine Nagel, která se však po Ellenovi stala novou dvorní parfumérkou domu Hermes, a tak se u Jo Malone museli poohlédnout po jiných nosech. A Pierre Negrin byl dobrá volba. V první fázi voní po čerstvě nastrouhané mrkvičce, jakmile jej však pokropí černý fialkový nektar a přidá se přírodní nazelenalá fialka bez sklonů k bonbónkovatění s pryskyřičnatou, nabere klasickou zemitou polohu kosatcového kořene. V základu už kosatec doplní jen trocha jemně kořenitého santalu. Kdo miluje 28 La Pausa, ale nedrží na něm jako na mně, měl by Orris & Sandalwood určitě vyzkoušet. Jde jak trochu víc do prostoru, tak i lépe drží.

Avatar
Chantal (21.1.2016 )

Sytý kulatý kosatec nabíhající na mrkvovou nótu, podbarvený hutnou dávkou santalu. Povedená kreace s dobrou silage, toť dojmy z bleskového zkoušení.