databáze 142597 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Opium Vapeurs de Parfum Yves Saint Laurent

Opium Vapeurs de Parfum
značka: Yves Saint Laurent
parfumér:
rok: 2012
určení: pro ženy
složení: červený pepř, pomerančový květ, mandarinka, jasmín, pačuli, benzoin, vanilka
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (01.1.2021 )

V první chvíli mi odebrala kyslík velmi štědrá porce pačuli v podobě vlhké hlíny uložené ve staré skříni. Naštěstí to netrvalo dlouho a z vlhké hlíny se stala hlína na prach usušená a ze staré skříně se vyloupl velmi distinguovaný nasládlý pomerančový květ. Ovšem s klasickým Opiem nemá pranic společného.....snad pouze velice dobrou výdrž.

Avatar
evik77 (07.6.2017 )

Hned v úvodu citrusy a růžový grep. Tahle vůně je...prostě kyselo-hořká. Jako když loupete uvedené ovoce a zrovna tak nešikovně, že vystříkne sprška drobných kapiček z kůry, které Vám vniknou do nosu, a nepříjemně Vás podráždí. Jasmín a pačuli působí dost rušivě. Vyčnívají a tak nějak kysele čpí. Tohle nejde dohromady.

Avatar
slniecko (21.5.2016 )

Korenie, púder, trochu jemne sladkého ovocia a kvetov, jemná stopa benzoinu s vanilkou. Jazmín tomu celému dodáva iskru. Netuším, prečo sa to vola Opium, ale je to veľmi príjemná, kultivovaná vôňa, farebne evokujúca presne pudrovoružovú farbu flakónu. A keďže som ho prednedávnom porovnávala s Coco Mademoiselle, tak to sem pridávam: Opium Vapeurs ma korenistejšiu hlavu, ale potom prechádza do pudrovejšej, suchej, možno plochšej ale rozhodne jemnejšej polohy a CM je taka oblejšia, šťavnatejsia, komplexnejšia, ale zato aj tak akosi výraznejsia, Opium je sladšia, CM ovocnejšia, ale inak tá podoba je výrazná.