databáze 118093 vůní od 8443 značek a 1588 parfumérů

One Love Jean-Louis Scherrer

One Love
značka: Jean-Louis Scherrer
parfumér: Fontaine, Thomas
rok: 2015
určení: pro ženy
hlava: list fialky, mimóza, bergamot, citrón, šafrán
srdce: kosatec, šeřík, magnólie, dřeva
základ: mošusové semínko, vetiver, větvičník

design flakonu: Thierry de Baschmakoff

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
euridike (05.6.2020 )


O lásce se toho tolik napsalo, ani jedno slovo nebylo //nemohlo být// zbytečné, Fromm mi řekl o lásce hodně, Elfriede Jelinek a Marguerite Duras taky... A tak myslím, že láska není jen jedna, jedna jediná za život, k jednomu, to by se svět beznadějí zastavil, ale může snad být jedna láska coby velké univerzum v malém univerzu křehkosti a zranitelnosti našeho vlastního těla, v té jedné lásce všechny ty dílčí, k těm jsoucím, ztraceným, teprve hledaným... Vše se v tom může velkým třeskem udát... No ano, taková je pro mě tahle „jedna láska“, jako album či román, jednotlivé listy a archy by ve své samostatné existenci snad mohly dávat smysl, ale až celek vypoví vše.

Arch z listů fialek připomíná paraván //či sametové zelené desky//, za ním medově medicinální mimóza, za jejími sluncem osvícenými rameny citronový šafrán v rozkvetlých pláních. Jen takhle to dává onen daný smysl, vše je jedním, there´s no better love…

Avatar
blackviolet (15.10.2015 )

Pokus o moderní klasiku. Podaří se u Scherrera, který je dnes součástí společnosti Designer Parfum, navázat na dřívější úspěchy? Jak vypadá jeho návrat do parfumerií?
Už na začátku je jasné, že nepůjde o zaměnitelný mainstream, tady jsou ambice vyšší. Začátek je hlavně o zelených fialkových listech a jen stopě bergamotu, šafrán a sladká prachová mimóza brzy mají navrch. Pod ní se schovává šeřík. Čekám podle složení s větvičníkem a vetiverem, že se objeví něco z chypre, ale ne. Pro mě spíš než chypre je tahle vůně zeleně květinová a pudrová a taková už zůstane, výdrž je takřka celodenní. Dobře udělaná vůně, bude se líbit všem milovnicím klasických květinovek.