databáze 142597 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Olene Diptyque

Olene
značka: Diptyque
parfumér: Kalouguine, Serge
rok: 1988
určení: pro ženy
hlava: narcis, zimolez
srdce: vistárie, jasmín
základ: zelené tóny, bílé květiny
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
slniecko (25.6.2017 )

Výrazná, medová vôňa narcisov a wistérie by bola takmer neznesiteľná, keby ju nekrotili zelenšie tóny, predovšetkým jasavý jazmín. Veľká záhrada kvetov, stolček s omamnou kyticou vo váze a tichý, teplý letný západ slnka.

Avatar
wendulka (19.4.2015 )

V případě této vůně se na oficiálních stránkách hovoří o procházce uličkami Benátek, které mají být údajně lemovány keři vistárií, zimolezem, jasmínem a narcisy. Inu v Benátkách jsem byla a na tyhle kytky jsem tam nikde nenarazila.

Nicméně ano, v případě vůně se jedná o obrovský bílý květinový pugét v čele s omamným zimolezem a „medově“ nasládlým a zároveň indolickým jasmínem, doprovázený jiskřivou mýdlovostí. Ovšem to by nám ten pugét nesměli zasypat hromadou vlhké hlíny a zatuchlé vodní zeleně, ble.

Teprve až v drydownu, kdy toto vše odezní, jsem ochotná ve společnosti šťavnatých žlutých narcisek s krémovými podtóny a hřejivého pižma připustit obraz podvečerní procházky nějakým vnitrozemským italským městečkem. Slunce už sice pozvolna zapadá, přesto stále žhne. Zatím asi největší pecka jak co do intenzity, tak i výdrže, co jsem od této značky doposud zkusila.