databáze 116743 vůní od 8385 značek a 1580 parfumérů

Oeillet Sauvage L'Artisan

Oeillet Sauvage
značka: L'Artisan
parfumér:
rok: 2000
určení: pro ženy
hlava: pepř, růžový pepř
srdce: karafiát, růže, bílá lilie, ylang ylang, chejr vonný
základ: cedr, pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Dalia (14.2.2020 )

Něha …
Babiččina květinová zahrada, právě v plném květu, zalitá vlahým deštěm a také řádně opečovávaná a milovaná. A já pobíhám po úzkých pěšinkách mezi záhony ozdobená rozbitými koleny a vrabčím hnízdem na hlavě a nevím, co dřív bych očuchala. Nakonec vyhraje trs rozkvetlých karafiátků. Ten mě láká, pane jo, ten mi voní snad odjakživa. Zabořím nos do jednoho květu a neodradí mě ani studené mokro, které v něm zbylo po dešti. A je to tady! Můj čuchometr přímo áchá … sladko, hřebíčkově pikantno a zase sladko a trochu pudrovo. A k tomu ještě i dešťové průzračno, zelené živo a ždibec zemitého tmava. Je to tak příjemné jako babiččina dlaň, když pohladí a měkoučké jako její náruč. Až jednou budu velká, možná si tu vůni budu pamatovat ...

Avatar
daniela (16.9.2019 )

Vůně kořeněných "divokých" karafiátků, z které se postupně stává vůně "divokých" lilií, z které se postupně stává vůně "divokých" karafiátků, z které se postupně stává vůně "divokých" lilií... Opravdu, nejdříve si říkám, že ta karafiátová vůně je vlastně spíše liliová. Pak s překvapením zjistím, že ta liliová vůně je spíše jako hřebíčkový karafiát. A tak stále dokola. Krásná jarní vůně, s nádechem sladké pudrové vanilky.

Avatar
Fleur (17.10.2015 )

Verze z roku 2015: trsový karafiát, rozdrcený hřebíček, špetka pudru na vymydlené pokožce, vanilková lilie, která má místo pylu trošku skořice. Typově je vůně hodně podobná Baiser volé od Cartiera - něžná, ale s rizikem předávkování liliovou omamností.

Avatar
jerry (12.4.2015 )

Intenzívní a velmi věrná nasládlá vůně malých zahradních karafiátků, postupně se mísící s jemným květinovým mýdélkem a lehoučkým popraškem vanilkového pudru. Po rozvonění se přidala ještě trocha sladkého balzámu, aby se pak obloukem vrátila zpět na začátek k jemně pudrově sladké mýdélkové vůni karafiátků. Je jako vzdálená ozvěna Terracotty Voile d'Été. Vůně romantická a něžná...elegantní k rozevlátým šatům a třeba i ke svatebnímu závoji.