V naší databázi nejdete celkem 100223 vůní od 7828 značek a 1420 parfumérů

Oeillet Bengale Aedes de Venustas

Oeillet Bengale
unisex unisex
složení:
HLAVA: kurkuma, skořice, černý pepř, kardamom, hřebíček, šafrán
SRDCE: růže, bílý pepř, jahoda, květinové tóny
ZÁKLAD: vanilka, balzám tolu, vetiver, labdanum
Tito uživatelé vůni: Mají (14) Chtějí (1) Chtějí zkusit (6)
Diskuze:
Aedes de Venustas (Značky)
Komentáře Komentáře k vůni (7):
Avatar
04. červenec 2018 Dalia píše:

Do země tónů vetkaná
myšlenka
chvíle
touha snům oddaná …

V zemitých barvách oděn svět a na klopě růži, jejíž dech je ztěžklý vlhkem. Něžné květinové sladko okořeněné hřebíčkem a prachovou skořicí se nechává zvolna prostoupit jak pírko lehounkou pikantností několika zrnek pepře a snítky šafránu. Sladkost malinko zhořkne a usadí se v podvědomí jako příjemně dráždivá připomínka bytí tady a teď.
Pro mě podzimní vůně. Smyslná, něžná, lechtivá ...

Avatar
04. červenec 2018 viktorka_od splavu píše:

krásná, jemná, kořeněná květinová vůně. hřebíček, umně opepřený. růžové lístky ve vanilkovo-cukrové krustě. kousek suchého dřívka. všechno je to dohladka vymíchané, nic nevystupuje příliš do popředí
ano, ano, ano!
tuhletu růži převlečenou za karafiát bych nosit mohla, ba chtěla. konečně:-)

Avatar
03. červenec 2018 alibi píše:

Při přečtení názvu vůně Oeillet Bengale od Aedes de Venustas moje první asociace patřila bengálskému ohni - pyrotechnické směsi do ohňostrojů. Ale z flakónu jsem nic výbušného necítila. Reklamní popisky mi poskytly vodítko - prý mám ve vůni nalézt "čínskou růži, která se touží stát karafiátem" takovou, která "si hrála s ohněm".

Doplnila jsem si tedy svou (ne)znalost Francouzštiny a zjistila, že Oeillet v překladu znamená karafiát. Oeillet Bengale, tedy Bengálský karafiát. Ovšem - aby to bylo ještě zamotanější, tak Bengálský karafiát je ve skutečnosti vlastně čínská růže. Její botanický název je Rosa Indica caryophyllea a vyšlechtil ji malíř a botanik Pierre Joseph Redouté (1759-1840) pro Josephine Bonaparte. Růže, jejíž květ se podobá karafiátu, se stala inspirací pro vůni, již v roce 2014 vytvořil pro Aedes de Venustas nos Rodrigo Flores- Roux.

A jak tedy tato růže "nerůže" voní? Jako když na jaře na předzahrádkách rozkvetou hvozdíky - trsové růžovo-bílé karafiáty. Prostě starosvětská a jemná vůně karafiátků, která se do daleka nese svěžím jarním vzduchem. Možná je později i malinko pudrová.

Neuvěřitelné na tom je, že karafiát ve složení vůbec není, jeho vůně je poskládaná převážně z koření. A když se dobře soustředíte, tak opravdu rozeznáte minimálně karafiátový hřebíček, sladký pepř a jemnou skořici. Tento "výbuch" koření je však umně doplněn květinovými a pryskyřičnými tóny a v základu je uhlazen vanilkou tak, že se vůbec nemusíte bát přílišné kořeněné ostrosti.

Nevěda nic o "růži, která se touží stát karafiátem", řekla bych, že v tomto parfému se hromádce koření splnil sen - stát se orientálním karafiátem.

Avatar
12. srpen 2016 Fleur píše:

Oeillet Bengale jsou pro mě hlavně trsové karafiáty, ty žíhané, kde se střídá temně nachová s bílou. A teprve za nimi pak cítím růži, nebo spíše okvětní plátky tmavé růže, které opadaly po letním dešti a pár jich zůstalo v zapomenuté sklence s nedopitým červeným vínem na zahradním stolku. A navzdory koření, které obvykle prohřívá, je vůně vlažná, pomalu se odvíjející, melancholická. V prostřední fázi se objeví akord pudr - rtěnka, vůně nepatrně zesládne a s dřevitým koncem se rozhoří do umírněné, pro mě vysloveně dámské, orientálky.

Avatar
17. březen 2016 jerry píše:

Malé zahradní karafiátky potažené vrstvičkou jemně nakyslé sametově hladké pryskyřice a poprášené sladkým hřebíčkovým pudrem a ozdobené několika zrnky sladkého růžového pepře. Pro ty, co oplakávají konec Terracotty Voile d'Été, je tady jistá šance k nalezení víc než rovnocenné (byť znatelně jemnější a uhlazenější) náhrady.

Avatar
04. květen 2015 wendulka píše:

Ačkoliv jsem si jako většina v první chvíli podle názvu myslela, že půjde o karafiátovou vůni, ve skutečnosti se prý jedná o odrůdu čínské růže, která se mu vzhledově pouze podobá. V první polovině 19. století se jí povedlo vyšlechtit valonskému malíři a botanikovi Pierre Josephovi Redouté. V tomto případě má jít tedy o olfaktorické připodobnění.

A mám-li být zcela upřímná, pod vrstvou chladivého ostrého pepře s kapkou citrusů bych netipovala žádnou z obou květin, jen další hromadu koření. Tentokrát je už ale mnohem teplejší. Nejvýraznější je palčivě dřevitý hřebíček a najemno namletá skořice s příjemnými živočišnými podtóny.

Doprovází je velmi zajímavý tón kandovaných jahod, za něž je pravděpodobně zodpovědná kombinace suchého prašného šafránu a kurkumy. Kouř z labdana a dalších pryskyřic spolu se špetkou pudrové vanilky potom pomohou dovytvořit z téhle vůně, co se na začátku tvářila zubatě, nepříliš sladkou, teplou sametovou orientálku s mnohahodinovou výdrží.

Avatar
15. duben 2015 blackviolet píše:

Oeillet Bengale aneb jak vytvořit orientální karafiát? Na proužek citronové kůry nasypeme špetku skořice a kurkumy a hodně hřebíčku, který spolu s růží vytvoří dojem karafiátu. Karafiát je suchý a kouřový díky pryskyřičným tónům a suchému dřevu. Vůně je více méně lineární, ale výdrž má takřka nekonečnou. Rozhodně zajímavý počin.

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Tom Ford
od: daniela, 19.leden 2019
L'Artisan
od: daniela, 19.leden 2019
Tauer Perfumes
od: viktorka_od splavu, 19.leden 2019
Guerlain
od: viktorka_od splavu, 19.leden 2019
Frederic Malle
od: blackviolet, 19.leden 2019
Etro
od: jerry, 19.leden 2019
Jul et Mad
od: jerry, 19.leden 2019
Kilian
od: Cervanek, 19.leden 2019
Narciso Rodriguez
od: Dalia, 19.leden 2019
Nejnovější články
Nejnovější novinky
komerční sdělení
Notino.cz

Značka Chloé letos na jaře představila velice zajímavou novinku s názvem Chloé Nomade, která se…

24. květen 18

Značka 1907 uviedla na trh dlho očakávané novinky v kolekcii "Beneath the Surface". Sú to (zatiaľ?)…

27. duben 18

Chanel chystá trojici nových svěžích toaletních vod