databáze 115238 vůní od 8356 značek a 1572 parfumérů

Nuit Andalouse Parfums MDCI

Nuit Andalouse
značka: Parfums MDCI
parfumér: Zarokian, Cécile
rok: 2013
určení: pro ženy
hlava: pomeranč, fialka, zelené tóny
srdce: gardénie, ylang ylang, růže, pomerančový květ
základ: vanilka, santalové dřevo, pižmo, amylsalicylát
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
andry (10.4.2020 )

Květiny! Všude! Kam se podíváš! Zářivé, sluneční, jasné a se zlatými odlesky. Vanilkově sladký pomerančový květ, tropický ylang, krémová gardénie, šťáva ze zralých pomerančů a mandarinek ve sklenici freshe s ledem, namodralý proužek kouře z odložené hřebíčkové cigarety (jsme přece ve Španělsku..!) a hlavně – květinový pudr s nádechem oranžového Lipa. Za doprovodu vůně stovek kvetoucích bílých květin prodchnutých bílým pižmem se po dni stráveném pod žhnoucím sluncem na sklonku večera usadíte na terasu s trámy ze santalového dřeva a vychutnáváte si život.

Avatar
blackviolet (10.4.2018 )

Nuit Andalouse je v podstatě bílá květinovka. Ale je to od MDCI, takže je to bílá květinovka par excellence. Po krátké pomerančové předehře se vyhrnou opulentní, ale jemné bílé květiny v čele s gardénií, pudrovou fialkou a pomerančovým květem. Všechno se nachází v harmonii a akord po akordu se přidává ylang ylang a vanilka se sladkým ozdobným trylkem. Akordy doznívají za doprovodu santalového dřeva.
Letní noc někde v Andalusii je prosycená vůní kvetoucí gardénie a pomerančovníku, kdy z dálky doléhá rytmus flamenca. (2015)

Avatar
Dalia (09.4.2018 )

Pulzující život …

Ylang máslově krémový, horkokrevný, sluncem odkojený se dává znát hned od prvních tónů. Nakažlivá jeho poživačnost se rozpíná do okolí, ale po chvíli přece jenom tak trochu blahosklonně sleví ze svého „solo yo“ a dosavadní omamnou tíži odlehčí vzdušná fialka nesoucí s sebou i jemně zelenkavou stopu. Přidá se jako závoj lehounká nahořklost pomerančových květů, aby se však v upamatování se na nekonečnou sladkost věčného bytí nepřestala dotýkat prachové vanilky. Prohřátý polštářek měkkého pižma otevírá svou náruč jako poslední a slibuje slastné odpočinutí, až se pulzující rej života zmámený únavou pomalu utiší …

Avatar
wendulka (06.2.2018 )

Tahle vůně má představovat nejen osobní vzpomínky Claude Marchala na Granadu, ale obecně zprostředkovat atmosféru tamějších nocí. Inu v Andalusii jsem strávila jednu ze svých nejhezčích letních dovolených, takže vím velmi dobře, že takhle krásně to tam nevoní. Spíše bych řekla, že takhle bílokvětinovka vyjadřuje atmosféru, kterou jižní Španělsko pulzuje.

Zastupují ji rozkvetlé pomerančovníky, svěží zeleň a gardénie. Granadské cikánky vám zde místo snítky rozmarýny nabízí fialky, pomeranče, ale i fialkové bonbóny. Ylang s vůní přezrálých banánů, vydatně přislazený vanilkou pak posílá vůni ještě více na jih. Celkový španělský temperament pak podtrhne santalové dřevo v základu, jímž se Nuit Andalouse vzdáleně přihlásí k samsarovskému odkazu.