databáze 115516 vůní od 8362 značek a 1572 parfumérů

Nord du Nord WienerBlut

Nord du Nord
značka: WienerBlut
parfumér:
rok: 2015
určení: unisex
složení: máta peprná, ledová voda, skalní mech, alpský lišejník, eukalyptus, jedlové jehličí, cedrové dřevo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
ModestMourek (07.9.2019 )

Chladivá máta podbarvená zemitými tóny lišejníku přechází na nasládlé sametové dřevo převzaté z parfému Freudian Wood. Výdrž se pohybuje kolem 3 hodin. Škoda toho recyklovaného závěru.

Avatar
jerry (23.5.2019 )

Jehličí nasypané do pytlíku s Lesněnkami, po rozvonění navíc sladký cedr a pár suchých kokosových hoblinek.

Avatar
alibi (29.3.2019 )

Pohádka o ledovém království - tančící vločky, jiskřivý sníh, odraz na stěnách v ledovcové jeskyni. Anna se prodírá zmrzlým lesem a nic nedbá na chvojí, které ji šlehá do tváří. Musí přeci najít Elsu a osvobodit ji... a já tu sedím u okna omalovaného ledovými květy, tisknu v dlaních ebenového koníka po babičce a v puse žmoulám bůhví kolik let starou mentolku, kterou jsem našla v babiččině dóze.

Svěží parfém s prvky chladu i tepla opravdu může zpočátku evokovat vůni horských lesů a jehličí, sněhu a stromů - úvodní tornádo v nose je vytvořené mátou a eukalyptem. Ale postupem času se vůně usazuje a stává se sladce balzamickou. Právě sladkost je pro mne zbytečně rušivá. Asi to tak bylo parfumérem zamýšleno - dřívější vídeňané sice jezdili do hor, ale tam si libovali v luxusu. Mně ovšem přišlo líto, když jsem byla vytržena ze snění o čisté přírodě a objímání ledovců, odsouzena k cumlání mentolových bonbónů a uvržena do papučového pohodlí domova vybaveného cedrovým nábytkem.

Avatar
Fleur (15.10.2018 )

Pro mě je Nord du Nord holka s tlustými stehny nacpanými do kostkovaných kalhot Rejoice s kopretinkou na zadku. Sedí nad mapou a přemýšlí, do kterých hor vyrazí. Už se vidí stoupat k zasněžených vrcholkům, od úst stoupají obláčky páry, ale zatím se kouří jenom z šálku v čajovně a holka přemýšlí, kam má nenápadně nalepit tu peprmintovou žvýkačku, kterou převaluje v puse.

A dlouho jsem přemýšlela, proč ta tlustá stehna, než mi došlo, že ten dřevitý základ spolu s nasládlým jehličím mi trochu připomínají Freudian Wood a jeho kokosově dřevnatý tón - masivní, neohrabaný...

11. 10. 2018

Avatar
wendulka (15.10.2018 )

Zpočátku se skutečně jeví jako velká cestovatelka. Vidíme ji na výpravě do alpských jehličnatých lesů a zasněžených plání, jak slézá skaliska porostlá lišejníky a mechem, jak se prochází kolem zurčících horských potůčků, zatímco ji mrazivý vzduch lehce štípe do tváří. Jenže ono se nakonec ukáže, že to celé byl jen sen a holka teprve sedí nad mapou v zapadlé čajovně u dřevěného stolku s šálkem eukalyptového čaje, talířkem s kokoskami a slánkou.

Avatar
Luna (11.10.2018 )

Sedím v kavárně, před sebou filtr Etiopie, ta je prý kyselejší, to já ráda. 100% arabica. Hraju si na nezávislou ženu, s černým tlustým notesem a sadou černých ikoustových per. Vidíte, mladíčci? Sice nemám s sebou Mac, ale taky můžu celé dopoledne vysedávat ve výklenku, popíjet kávu a čmárat. Ha!

Kdepak, kdybyste tak věděli, že se právě vracím ze společnosti, kde mě vzali na průměrně placenou brigádu a jsem vůbec ráda, že budu mít aspoň na to kafe...

Dnes je se mnou ale kamarád Nord du Nord. A ten si, na rozdíl ode mě, nehraje na nic. Cestuje po světě, sveze se s tím, kdo ho zrovna vezme. Nikdy neví, jestli skončí v tahitské chatrči jako Gaugin nebo bude chodit v oblacích, tam, kde vítr fouká tak silně, že neslyšíte ani vlastní myšlenky. Když venku prší, nastaví tvář a pak v kaluži pouší lodičky z kůry cedrů. U toho kouří eukalyptovou cigaretu. A co až ho to přestane bavit? No co...Tak odjede. Něco si stopne. Na co si ti lidi furt hrajou?