databáze 126951 vůní od 8721 značek a 1656 parfumérů

Noir Okoumé Pierre Guillaume / Huitième Art Parfums

Noir Okoumé
značka: Pierre Guillaume / Huitième Art Parfums
parfumér: Guillaume, Pierre
rok: 2017
určení: unisex
složení: kadidlo, pryskyřice, dřevité tóny, čaj oolong, myrha, santalové dřevo, kosatec

dostupná exkluzivně jen v butiku Pierre Guillaume a na oficiálním e-shopu značky

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Fleur (10.7.2019 )

Vzpomínky na Afriku. Karen Blixenová se teprve kodrcá vlakem na svoji budoucí kávovou farmu, zatím africkou krajinu obhlíží s fascinovaným odstupem přes zaprášené okno vlaku. Čaj nezvykle světlé barvy se zvláštní příchutí, jako kdyby v něm vyluhovali i kousek ohořelého dřeva, nejdříve chtěla odmítnout, ale nakonec vezme za vděk nabízenou miskou - zastávek s možností osvěžit se je na dlouhé cestě málo. V jejím kupé se vznáší nasládlá vůně fialkového pudru, jímž neustále zmatňuje unavený a rozpálený obličej. Když po letech, už dávno zpátky v Evropě, vezme do ruky pudřenku z exotického dřeva, znovu ucítí tu tehdejší horkost z očekávání.

Avatar
blackviolet (09.5.2019 )

Sladký krém s vůní čaje v bílém porcelánovém šálku, santal a kosatcový pudr. Vůně je na začátku tak něžná a přítulná, že si ani nevšimnete, že s hrníčkem sedíte pod stromem okoumé v tropickém pralese, na ohýnku se zahřívá pryskyřice, mezi stromy stoupají obláčky kouře a někdo vám zatím láskyplně přehodil přes ramena koženou bundu.

Avatar
wendulka (02.5.2019 )

Znáte ten pocit, kdy potkáte svou spřízněnou duši? Někoho, kdo vám dokonale rozumí i beze slov? Stačí, aby se na vás třeba jen podíval a usmál. Ten pohled je hypnotizující, osvěžující jako čerstvý vánek, uklidňující a tak strašně příjemný. Pocit z něj vám vydrží hodiny, dny, někdy i týdny a i když už se rozplyne, přesto pořád podvědomě víte, že i kdyby se už neměl opakovat, nikdy v životě na něj nezapomenete.

Luna a Biely kviet podobný popisovaly u Jasmin et Cigarette. Mně ho přinesla směs pryskyřic, sladce dřevité myrhy, ambry, dřeva a gumy v Noir Okoumé. Vrátila mi totiž zpět motorkáře v kožené bundě z Bvlgari Black. Jen tenhle mě místo čaje lapsang souchong vzal na santalově mléčný oolong a místo růže mi daroval kytici zapudrovaných kosatců.