databáze 143710 vůní od 9525 značek a 1814 parfumérů

No. 19 (Eau de Parfum) Chanel

No. 19 (Eau de Parfum)
značka: Chanel
parfumér: Robert, Henri
rok: 1971
určení: pro ženy
hlava: tuniské neroli, íránské galbanum, hyacint
srdce: absolut růže, kosatec z Florencie, konvalinka, ylang-ylang z Mayotte
základ: virginský cedr, guajakové dřevo z Paraguay, haitský vetiver
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
jerry (28.11.2020 )

Výraznější provedená verze EdT a hlavně je pudrově semišová. Tahle vůně je "extraktem elegance" (přičemž elegance se nemusí omezovat jen na kostým a lodičky).

Avatar
Fleur (09.5.2016 )

No.19 je pro mě znovuobjevenou vůní. Počáteční zelená exploze citrusově štiplavých rozmačkaných lístků a mízy je trošku matoucí, protože vůně se vzápětí zklidní a z vřeštivé zeleně se přelije do jarních květin. Je teplá, za což vděčí ylang-ylangu a růži, celou kompozici pak elegantně ukotvuje kosatec, který však nevnímám jako dominantní. Zelené galbanum, jímž občas prokmitne osamělá konvalinka, se drží na oblečení až do druhého dne, ale na mé pokožce se mezitím odehrává něco úplně jiného: zeleň vybledne, růže zprůsvitní, stonky zdřevnatí a vše se pokryje slabou vrstvou zcukernatělého medu.
Začátek vůně mi připomíná O de Lancome (ještě před reformulací), její závěr pak Soir de Lune. První z těchto vůní nosila moje maminka, takže je možné, že pocit důvěrně známého a spřízněného, který ve mně No.19 EdP vyvolává, souvisí s dětskými olfaktorickými vzpomínkami. V každém případě jsem nalezla vůni, jež u mě zakotví natrvalo.