databáze 118000 vůní od 8441 značek a 1588 parfumérů

No. 09 Orange Star Tauer Perfumes

No. 09 Orange Star
značka: Tauer Perfumes
parfumér: Tauer, Andy
rok: 2010
určení: unisex
hlava: mandarinka, klementinka, citronová tráva
srdce: africký pomerančový květ, fialka
základ: ambra, vanilka, pačuli, kadidlo
Diskuze:
Komentáře k vůni (8)
Avatar
daniela (08.7.2020 )

Orange Star jsem si původně představovala jako ovocnou pomerančovou vůni, to by to ale nesměl být Tauer. Je to vůně starší umývárny a hustého tekutého mýdla (opravdu podoba s Une Rose Vermeille, přičemž místo malin jsou zamřelé citrusy), také s vanou a perlivou koupelí s koupelovou solí. Vůně je "tauerovská", ale chvílemi se mi zdá i "amuážovská", díky krásnému pomerančovému květu s kadidlovým podkladem (Memoir Woman). Postupně je vůně víc a víc mýdlová a stále osciluje mezi Une Rose Vermeille a Memoir. V chladnějším počasí je to také umývárna, ale po rozvonění cítím místo pomerančových květů levanduli s kadidlem a vůně mi připadá více pánská.

Avatar
Miru (09.5.2020 )

...intenzivní mýdlový pomeranč. Resp. silně aromatizované mýdlo s vintage odérem vydrbaného pomeranče,
jehož kůra není citrusová a a sytě oranžová, ale sterilní, vybledlá, bledá, přecházející do citronové žluti a i ony citrony začínají po chvilce vyhrávat...
...kyselý úsměv prosím! Cvak a Blik a cukrblik a jedeme dál, pánové...
Tauer se baví, jak tahá člověka na vařené nudli, jak mu točí nosem mezi svými dvěma prsty, až vám to kolikrát vžene slzy do očí a úžas a překvapení do výrazu...
...bláznova bláznivá jízda na kolotoči ingrediencí.
Horce ledové pichlavé kadidlo s příchutí vykuchaného pomeranče otráveného citronovými slzami a zasypané rozdupanou citronovou travou...
Myslete si o té vůni, co chcete...
(možná je v ní ledové kadidlo, možná čistota v x významech toho slova, možná je v ní odpor, odpor ke všemu možnému, ale je v ní i tep, život..., byť skrývaný...)
24/04/20

Avatar
euridike (22.2.2020 )

Spíše než hvězdou je pro mě tahle vůně mlhovinou, jejíž torus jasného, zářícího hvězdného prachu obklopuje skrývající se planetu. Mezi polétavými zrnky suché i šťavnaté citrusové kůry proplouvají bublinky sladkokyselé i hořkosladké pomerančové šťávy, vše se mísí a prolíná v absolutní beztížnosti, v absolutním tichu, bez předem daného vzorce, přesto ne beze smyslu.

Avatar
Markys (08.5.2019 )

Toxický pomeranč. Pozor ! Nejsem křehká víla. Jsem tajný agent, špion a teroristka ! V té krásné ošatce s pomeranči mám ukryté dva granáty !

Avatar
blackviolet (03.3.2019 )

Perlivá přísada do koupele, moje babička jí říkala jehličky. Šumí a na těle vytváří drobné bublinky, kolem se rozlévá vůně pomerančové kůry a trochu zakouřeného jehličí. A u zrcadla leží její otevřená pudřenka.

Avatar
ModestMourek (22.9.2018 )

Mandarinka z No. 06 Incense rosé, v níž se mihnou tóny perlivé Coca-Coly a citronové trávy, postupně houstne a přes prašné kadidlo přechází na dlouhotrvající nasládlou pudrovou pryskyřici z No. 02 L'Air du Désert Marocain. Celková výdrž přesahuje 8 hodin.

Avatar
Fleur (15.6.2018 )

Kandovaný pomeranč, kůra oloupaná z mandarinky na ústředním topení, teplá sprcha se spoustou citrusových mydlinek. Vůně houstne, ztrácí jiskřivost spojovanou s citrusy a vzbuzuje dojem oleje do aromalampy. Na okrajích její misky jsou hnědé usazeniny a s odpařováním vody stoupá koncentrace vůně, citrusová kůra se rozpustila ve slané pryskyřici, miska je prázdná a z rozpálené keramiky je cítit lehce štiplavé kadidlo.
Jako každá Tauerova vůně je velmi proměnlivá, takže jsou okamžiky, kdy v ní cítím lesní jahody díky pomerančovému květu, ale také chvíle, v nichž mi připomíná manželův citrónový čistič na řetěz u kola. Jenomže citrusové kadidlo je tak čisté a relaxační, že se přes cyklistickou epizodu ráda přenesu. Ostatně cyklistická vyjížďka, při níž tlačím kolo do kopce pod záminkou sbírání jahůdek při cestě, k té relaxaci také patří.

Avatar
wendulka (19.1.2017 )

Patří podle mě k těm nositelným Tauerovkám. Po citrusovém úvodu, který navozuje dojem sklenky jiskřivého šampaňského, v němž plave měsíček slaďoučké klementinky, začne vykazovat příbuzenství se svou vzdálenou sestřenicí Une Rose Vermeille, za což může jednak fialkový pudr a jednak jahůdkové podtóny samotného pomerančového květu (v URV jsou to maliny).

Ve srovnání s její červenou kolegyní však působí Orange Star jako méně sladká a mnohem víc pižmová a přitom méně dusivá, což je asi to nejvíc překvapující. Druh použité ambry v základu bych však označila spíš za minerální, než že by šlo přímo o ambergris. Osobně mi evokuje mramorem vykládanou koupelnu s luxusními pudřenkami. Druhou alternativou je potom pomerančové lipo.