databáze 126951 vůní od 8721 značek a 1656 parfumérů

Nightscape Ulrich Lang

Nightscape
značka: Ulrich Lang
parfumér:
rok: 2009
určení: pro muže
hlava: bergamot, zelené tóny
srdce: jasmín, pelargónie, cedr
základ: kůže, pižmo, ambra, tonka, pačuli
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
Martula (05.3.2021 )

Pačuli. Pačuli s tóny tlejícího vlhkého listí.. ještě na něm není plíseň, ale už začíná pozbývat původní tvar a rozpadá se. A kožené zahradnické rukavice se zbytky trávy, jak o nich píše Viktorka a Fleur.

Avatar
viktorka_od splavu (22.2.2019 )

zapařená zeleň, něco moc hezkého, ale starého tak, že už se to zkazilo:-/
mentol a pelargonie a kůže. dlouho uložené navlhlé na kupce, až se to všecko zapařilo, přitom původně by to bývalo bylo tak krásně vonělo.. květinami, mýdlem a zelení -
později hodně máty nebo možná meduňky..
opravdu hodně zeleně-větrový závěr, zatuchlo už po pár hodinách vyvanulo, teď jsou to skutečně ty kožené rukavice, ve kterých jsem trhala bylinky... no být to od začátku bylo by to hezké
taková vůně coby-kdyby

Avatar
Fleur (09.8.2018 )

Marný pokus vyčistit slabým mýdlovým roztokem staré zahradní kožené rukavice. Jsou ztvrdlé hlínou, která se do nich vsákla, a plné temně zelených šmouh od trhání vzrostlého plevele. Navlhlé mýdlovou pěnou se začínají krabatit, nakonec bude lepší nechat je tak, vždyť i plevel je vlastně krásný, jenom roste na nesprávném místě. Z prosychající kůže se uvolňuje aroma bylin, které je zjemňováno mýdlovým oparem, a prošoupané konečky prstů dávají tušit nasládlou tělovou vůni rukou, které je léta navlékaly.

Avatar
Korsičanka (07.11.2017 )

Je svěží červnové ráno. Odjíždím do práce a u vchodu zaznamenám čerstvě rozkvétající jasmín.
V poledne, když se vracím domů, jasmín je v plném květu a jeho sladkost mírní jen muškáty na oknech. Usedám na starou dřevěnou lavičku pod keřem, vdechuji kouzelnou vůni a přemítám, kam večer vyrazím. Ale vždyť jsem pozvaná na vernisáž - parfémovou vernisáž! Těším se. Konečně vyvenčím nové úlovky - lodičky barevně sladěné s kabelkou. Kůže a barvy jsou holt moje slabost:)
Přichází večer. Z terasy hotelu v 8. patře je nádherný výhled na město plné světel. Na několika stolech se třpytí krásné flakony. Jeden ukořistím a po pár minutách je to tam: vůně, po které toužím už mnoho let. Hmm, prý ambra, pižmo, pačuli, tonka a kůže…Nemohu odtrhnout nos od zápěstí - vůně elegance.

Avatar
Luna (21.6.2017 )

Nijak se netajím tím, že miluju pačuli. Pro mě je to takový David Bowie mezi parfémovými složkami, nikdy nevíte, v jaké podobě se vám zjeví. Jednou je to muž v černém roláku, jindy androgynní stvoření ve stříbrném overalu a jindy k vám pačuli přijde jako extravagantně nalíčená žena. A to je to, co mě na pačuli nesmírně baví. Tentokrát vás pačuli vezme na noční projížďku vlakem. Sedíte v koženém sedadle, na další zastávce přistoupí zvláštní osoba. Celá v černém obleku. Propadlé bledé tváře, žádné vlasy...Bože, proč má tu příšernou levandulovou rtěnku? To se nosí? Jinak žádný make up. To je ale hodně divná ženská. Celou cestu mlčí, ale má spokojený výraz. Nehýbá hlavou, nemrká očima. Je to vůbec živý? Máte chuť udělat nějakou šílenost, vylít jí na hlavu kafe nebo ji aspoň kopnout do holeně. Tak už aspoň zakašli!!! Nic. Konečná stanice. Osoba se zvedne a ještě než zmizí do tmy, otočí se na vás a řekne:"Tu rtěnku teď mají v akci." Stojíte jako polití horkou vodou...Byl to chlap.