databáze 141150 vůní od 9433 značek a 1798 parfumérů

Nightingale Zoologist Perfumes

Nightingale
značka: Zoologist Perfumes
parfumér: Inaba, Tomoo
rok: 2016
určení: unisex
hlava: bergamot, citrón, šafrán
srdce: červená růže, fialka, květ japonské švestky
základ: santalové dřevo, oud, pačuli, mech, kadidlo, bílé pižmo, labdanum, černá ambra
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
andry (16.1.2022 )

Retro chypre z dob jejich slávy, s nesladkým květinovým mýdlem. Začíná aldehydově třeskutými, trochu ostrými citrusy na drhnoucím mechu okořeněném štiplavým šafránem. Po zahřátí pomalu taje do podvečerní zahrady, kde na dřevěné lavičce v altánku obrostlém růžemi a obsázeném nepudrovými, nebonbonkovými černými fialkami (Nishane Vjola... málokde jsou takové) čeká děvče s pánským dvouřadým sakem přehozeným přes ramena. Třešňový/švestkový? květ, který má vetknutý za uchem, voní hebce ovocno-pudrově, její kůže dýchá klasickou vůní květinového mýdla. A kolem, krátce po setmění, je slyšet cikády a cítit večerní vlhkostí zintenzivněnou drhnoucí zeleň a kvetoucí stromy a vlhké dřevo a letmé závany kadidlového kouře a její zahřátou kůži v podobě nadýchaného bílého pižma. Vůně se stala sametovou.
(Výdrž na mé kůži do druhého dne.)

Avatar
slniecko (01.10.2018 )

Radostné, vzdušné, čerstvé kvetinové tóny, slávik spieva vysoko vo vzduchu. Neskôr sa unaví, vráti sa do trávy - zavanúzelené a jemne drevité tóny. A nakoniec, ako slnko zohrieva zem, vystúpia emité tóny živíc a oudu. Bohužiaľ na mne dlho nevydrží.

Avatar
wendulka (04.10.2017 )

Tak tohoto Slavíka si jako posla jara dovedu úplně s klidem představit. Slavíkem je tu lehce medicinální oud, který si za bergamotového deště nejprve poletuje nad poli semišového šafránu, aby vzápětí zalétl do květinové zahrady a napil se sladkého nektaru z fialek a růží, vonících po červeném ovoci. Rozkvetlá švestka svou sladkou svěžestí a mechovými paloučky v další fázi pak dává tušit, že zahrada má i svůj japonský pavilon, k němuž směřují zdobné nášlapné kameny (kombinace studeného kadidla a bílého pižma).