databáze 135005 vůní od 9139 značek a 1723 parfumérů

Night Veils: Casablanca Lily Byredo

Night Veils: Casablanca Lily
značka: Byredo
parfumér:
rok: 2015
určení: unisex
hlava: černá švestka, divoká gardénie
srdce: karafiát, indická tuberóza
základ: palisandrové dřevo, med

V roce 2019 došlo k reedici v novém typu flakonu (vlevo).

Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
jerry (24.11.2021 )

Pižmově nasládlé vzdušně svěží bílé květiny se špetkou zeleně - něžné, ale žádné křehotinky. Postupně zesládly, přidalo se sladce balzámové dřevo a v dojezdu pak nakysle ovocný sladký pepř. Každopádně není nudná - ten vývojový obrat je hodně výrazný.

Avatar
Renusatko (13.12.2020 )

Spojení bílých květin s drsností dřeva a zeleně mi moc nesedí. Malinko připálených švestek tomu taky nepřidá a medem je oslazené nemám. Škoda. Lilie ve vůni jsou, ale starší odkvétající, už moc nevoní a ve váze trošku zahnívá voda. Karafiáty se ještě drží a tak kytka není jen zelená. Není to úplně špatné, ale ani pecka, i když složení vypadá moc zajímavě.

Avatar
teena-s (13.12.2020 )

Líbí se mi protože: cítím čerstvý tabák, trochu vodní dýmka,kterou jsem nikdy nehulila,
protože : je prostě modrá akvatická šťavnatá,žádný dým ale ovoněné jezírko na jehož hladině se vznáší lilie,průsvitně sladkavá,posypaná karafiátovými třpytkami.
Odkaz na jméno marockého přístavu?žádný pach rybiny a soli,spíš kajuta námořníka s dýmkou a sudem plným kvalitního rumu
Anebo
Ingrid "Lili"Bergmanová navoněná arabským sladce medovým olejem v objetí Bogarta s nezapálenou cigaretkou ležérně nalepenou v koutku úst

Avatar
wendulka (03.6.2016 )

Lilie obvykle nepatří ke květinám, jaké bych ve vůních cíleně vyhledávala, tady je ale krásně krotká, jen lehce nazelenalá a vlhká, jak jí popsala domenica. Popravdě řečeno ona není vůbec dominantní. Schovává se ve společnosti dalších bílých květin. Nejprve je to příjemná gardénie bez houbiček s bergamotem a pečenou, lehce zkaramelizovanou švestkou, která pustila šťávu.

Během dvaceti minut se pak přesune mezi květinově pikantní karafiát a ovocnou tuberózu s vůní teplých meruněk a přejde do krémových tónů. Špetka vanilky s kapkou medu v základu přidají na sladkosti stejně jako růžové dřevo, které s sebou zároveň přináší tón teplé letní noci. Zkrátka řečeno, Casablanca Lily je úspěšným reparátem toho, co se nepovedlo s Flowerhead. Z celé kolekce Night Veils je zároveň jedinou, o níž se dá říct, že má intenzitu a výdrž, hodnou čistého parfému.

Avatar
domenica (01.1.2016 )

Lilie je svěží, trochu vlhká a trochu studí. Protože je ale tady postavena proti růžovému dřevu a kořenitému karafiátu, dokáže celkem věrohodně evokovat horkou marockou noc. A pak jsou tady další bílé květy – tuberóza a gardénie, snad i jasmín. Směs bílých květin, spíše abstraktních a bez živočišných a ovocných podtónů, podmalovaná trochu zeleným zemitým a lehce medově nasládlým tónem, doplněným dřevem a špetkou vanilky. Celá kompozice dosahuje příjemné jemnosti, lehké odtažitosti a subtilnosti, přesto bude asi patřit mezi vůně, které si buď zamilujete nebo je budete vytrvale nenávidět. Vyzněním mi trochu připomněla Arrogance pour Femme (Elsa Schiaparelli), na kterou jsem shodou okolností nedávno vzpomínala, a jisté podobné rysy se najdou i s Giò (Armani) nebo Gardenií (Chanel).

Trochu obšírněji a s fotkami na blogu Guerlinade:
http://guerlinade.cz/2015/12/29/byredo-night-veils-reine-de-nuit-casablanca-lily-a-midnight-candy-recenze/