databáze 124277 vůní od 8629 značek a 1632 parfumérů

Néroli d'Ispahan Boucheron

Néroli d'Ispahan
značka: Boucheron
parfumér: Pellegrin, Fabrice
rok: 2017
určení: unisex
složení: zelený kardamom, zázvor, neroli, labdanum, růžový pepř, bílé pižmo, pačuli
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
andry (12.4.2020 )

To hezké šťavnaté neroli s kopcem tulivého bílého pižma, co není ani trochu hořké, ani řezavě svěží, spíš takové heboučké, osvěžené dvěma kapkami šťávy ze strouhaného zázvoru a několika zrníčky právě rozdrceného kardamomu, a všechno to levituje v bílopižmovém nekonečnu. Jednoduchá, nenáročná, mimořádně líbivá a příjemně osvěžující.

Avatar
jerry (21.12.2018 )

Balzámová neroliovka, ve které se jemně svěží nakyslost mísí s teplými suchými travinami. Bohužel po rozvonění převážily prašné minerální tóny, které jsou na mě příliš dusivé.

Avatar
Miru (11.9.2018 )

Nadýchaně pastelově zelenkavá tekutina, spíše skoro jen tónování tekuté vonné směsi,
a je hodně zajímavá...
...úvod je rychlý - oblý, plný, měkký, lehký ale hustý - heboučký kardamon se špetičkou zázvoru nadlehčený pár opatrnými zrnky pepře. Taková ve slunci se lesknoucí pružná voňavá kapka na vaší kůži.
Ale pak, neroli.
Normálně se mi rozšířily zornice i chřípí překvapením!
Téměř nadrzo, zostra a drsně nastoupilo neroli...
...až svíravě štiplavě hořké, pastelově khaki a hráškově zelené, hustě nakyslé.
Mám dojem, že mě ta vůně zabije!
To neroli mi cpe do nosu téměř kožené a asfaltové tóny.
A nebýt podprahově přítomného pižma, jenž vůni kočíruje - zjemňuje a klidní,
už zpod stolu, u kterého píšu, nevylezu...
Irituje mě a současně fascinuje.
Musím počkat, až ji ze mě někdo ucítí. Ale mám obavy, že všichni nakrčí nos...
Vůbec to není slabá voděnka a vůbec není neškodná.
Podstatou mi připomíná, jakoby se smíchalo to nejlepší a i nejhorší z vůní Chanel No.19 a 24,Fabourgh EdP.
(barbucha píše pro ni o možném svatém grálu, ano, nedivím se, protože mnou výše zmiňované dvě vůně - to je ona. Dáma par excellance)
Je to nářez.
Boucheron překvapuje...
Vůně jak pro pány, tak pro dámy. A naopak.

Avatar
viktorka_od splavu (11.9.2018 )

Křupavá, nakyslá, lahodná a veselá zeleň. Vůně v začátku tou čerstvou jásavou citronovou šťávou připomíná vzdáleně Eau de Shalimar a už už čekám, že přijde vanilka, když v tom - prásk! pepř. hodně pepře. nebo je to nahrubo drcený zázvorový kořen ze kterého teče palčivá šťáva, co až vžene slzy do očí? současně se přece jen dostaví i něco málo sladkého, šťavnatý čerstvě rozloupnutý pomeranč. to křupavě zelené a lahodně nahořklé neroli je mi moc příjemné. na rozdíl od Néroli Outrenoir je to vůně veselá, pepřově štiplavá a trochu sladší (i když ne sladká, ale přece jen kapku víc než "za černou":-) a zdá se že má i výdrž a hloubku, po pár hodinách cítím trochu živočišna, kůži.. tohle je dost dobrý, to jsem ani nečekala! obrat do hřejivosti a živočišna je vážně kouzelný. a slabá mi vůbec nepřipadá

Avatar
wendulka (08.9.2018 )

Ano, toto je opravdu kouzelně zpracované neroli. Má všechno, co má mít: příjemně svíravou hořkost a nazelenalost. Je osvěžené chladivým kardamomem, zázvorem a růžovým pepřem. Je nepatrně zakouřené labdanem, zároveň je však nadlehčené jemným bílým pižmem. Škoda jen slabší intenzity, jinak by to byla naprosto dokonalá kolínská.

Avatar
barbucha (25.8.2018 )

Překvapivě krásná kombinace jemné, ale rozhodně ne nevýrazné neroli na zázvoru a hlavně kardamomu. Svěží a originální, s velmi dobrou výdrží. Hodně se blíží k dlouho hledanýmu svatýmu grálu, to jest k pocitu ze závanu luxusní parfumérie...