databáze 145472 vůní od 9612 značek a 1830 parfumérů

Néa Jul et Mad

Néa
značka: Jul et Mad
parfumér: Maffei, Luca
rok: 2015
určení: unisex
hlava: datle, davana, granátové jablko, palmový list, černý pepř
srdce: pečená švestka, damašská růže, jasmín sambac
základ: ambroxan, benzoin, kašmeran, karamel, pižmo, pačuli, tonka, vanilka

kolekce Les White

Diskuze:
Komentáře k vůni (7)
Avatar
daniela (24.6.2019 )

V prvních vteřinách je to záblesk vůně Botrytis - sladká, zlatá tekutina v baňce se zlatým listem, s nádechem tabáku. Pak - sladkokyselé želé, dlouhé barevné pruhy, posypané cukrem a kyselými krystalky. Rybízový džem. Zlatavá tekutina, jako čaj, který nám kdysi dělali na táboře - kotel černého čaje ochutili ovocným sirupem, mňam. Tohle se odehraje během nějakých dvou minut. A pak se začnou objevovat sladké dobroty jako z obchůdku s řeckým jídlem - baklava, lehce drhnoucí těsto, sladkost medu a datlového sirupu. Cítím i klasický jablečný štrúdl - kdyby byl ve formě štrúdlové marmelády, do které někdo zamíchal i lžíci jahodového džemu. Vůně je hodně sladká, ale i po úplném rozvonění má odlehčený tón, jako vůně tabákových listů ze zmíněné Botrytis. Škoda, že na mně Néa nevydrží déle než 3 hodiny.

Avatar
jerry (27.5.2019 )

Sladké datle namočené v medu v kombinaci se suchým pelyňkem a opepřenou vanilkou zpočátku nejsou až tak sladké, jak by se mohlo zdát. Ovšem po rozvonění vše zasypaly obrovské krystaly cukru s další pepřovou várkou zalitou medem a ozdobenou medovou růží a zelenou pačuli. Vůně je to nade vší pochybnost kvalitní, dobře sestavená, bohužel však pro mě přespříliš sladká....

Avatar
Mína (26.9.2017 )

Néa je pro mě ztělesněním neokázalého bohatství a luxusu. Po úvodním ohňostroji složek si vůně sedne a každé přičichnutí k ní ještě víc zpomalí plynoucí čas a zklidní mysl.

Avatar
alibi (07.9.2017 )

Dle oficiálních stránek je parfém poctou zlatého věku Byzantské říše a svými gurmánskými akordy má vylíčit ztracený lesk císařského paláce a jeho zahrad, kde čas plyne pomalu v luxusu a potěšení, které nabízí orient. Já jej vnímám daleko méně pompézně, ani žádné bakchanálie. Spíš jako intimní vůni, ke které jsou potřeba jen dva, trochu ovoce, laskomin a touhy...

Začátek voní, jako když kousnete do čerstvého fíku. Nikdy jsem neochutnala zralý. Znám jen ty, které se dají koupit v obchodě a prý je trhají nedozrálé, aby přečkaly převoz - tak přesně tak to voní, sladce a malilinko nahořkle zeleně (řekla bych, že to dělá mix datlí, granátového jablka a pelyňku). A potom následuje tok lahůdek. Fíky přelévá datlový sirup, ze kterého je náhle hladký mléčný karamel. Do něj někdo vsype sušené švestky a promísí s vůní bourbonské vanilky, ze které tu a tam vykukuje a lechtá a perlí špička jasmínu. Chvíli si připadáte, že máte nos zabořený do právě otevřeného sáčku s hrozinkami a chvíli, že prstem ujídáte syrové těsto na karamelové cukroví. Ale přeslazené to není, svou službu dělá nejspíše palmové listí. Až se přehlídka laskomin promísí a usadí, pak přijde na řadu i prachová růže a sladké pačuli. Závěr je ambrově pižmově sladký.

Avatar
Luna (27.8.2017 )

Podezřívám tuhle značku ze stalkingu! Mám pocit, že nainstalovali skrytou mikrokameru do nejtemnějšího zákoutí mojí duše a kradou mi z ní pracně prožité diapozitivy a míchají z nich parfémy! Jak tomu mám rozumět? Nejdřív vybalí nejdokonalejší růži na světě aka Nin Shar a teď tohle!? No dobře, tak tady máte moje voskové rytiny s byzantskými motivy, jela jsem kvůli nim několikrát do Bulharska a Turecka, kde jsem prstama ulepenýma od medové baklavy s pistáciovými ořechy mačkala spoušť prastaré zrcadlovky. Spala jsem ve starým spacáku, ve kterým byla zima i v tropickém vedru, lezla jsem po strmých kopcích, kde se pásly koně, vlezla jsem do příšerně vyhlížející staré lanovky...Proč? Abych JE viděla! Zbytky starých mozaiek, fresek, portrétů lidí s očima barvy datlí, zlatých nápisů a kamenných podlah. A po mnoha letech zjistíte, že stačilo stříknout na zápěstí a byli jste tam. Na slavnostní večeři pod temným nebem plným zlatých hvězd. Můžete jíst, co vás napadne...Datle, přezrálé švestky, mandle v sirupu i křupavé placky. A nakonec temné purpurové víno, husté a neprůhledné jako sametový závěs. Popíjíte, kolem nosu se ovíjí lehký tabákový dým a vy jste právě zažili nejlepší "meet and greet" svého života. Sama hvězda dějin vás pozvala do své šatny a nabídka vám přátelství do konce života.

Avatar
Evanilla (30.5.2016 )

Parfémové o b ž e r s t v í. Sladká chuť i hořká. Hostina. Masité švestky v medu, datle, vanilkové lusky... a po tom všem stéká líně... dolů... karamel. Těžkou sladkost vyvažuje svou nahořklostí pelyněk a zelený svěží dotek dodá vůni palmový list, což celek zlehka nadnáší a jen tak tak stíhá zabránit tomu, že vám z těch dobrot začnou trnout zuby. Néa je vláčná, opilá, sladká; těžká, šťavnatá a nádherně plná. Mám chuť se jí zasytit a pak padnout do peřin a dlouho spát.

Avatar
wendulka (18.9.2015 )

Néa nese název kostela, který nechal v druhé polovině 9. století n. l. vybudovat císař Basil I. v Konstantinopoli nedaleko svého paláce. Byzantská říše tehdy zažívala ekonomický, kulturní i náboženský vzestup a zásadně ovlivňovala tehdejší celosvětové dění, což se odrazilo i v monumentálnosti stavby. Život výše postavených lidí a umělců se tak v této "zlaté éře" dal s klidem označovat za sladký. A přesně tohle má vůně odrážet.

Néa je totiž hřejivou gurmánskou orientálkou, ukrývající tmavé ovoce. Jsou to šťavnaté datle, které se vám lepí mezi prsty, s připálenými švestkovými povidly, několika semínky sladkokyselého granátového jablka, špetkou drceného pepře a mléčné zeleně. Po pár minutách davanu vystřídají tentokrát už opravdové švestky, osvěžené několika okvětními plátky růže, na nichž se třpytí zrníčka jemného pižma. Podle složení by měly být sušené, ale já je vnímám jako zralé (zásluhu na tom nejspíš kromě růže má i ovocný jasmín sambac), namočené do hedvábně hladkého karamelu a krémové vanilky. Teprve ambroxan v základu je prohřeje a trochu vysuší. Dokonalá vůně pro švestkomilce!