databáze 124140 vůní od 8625 značek a 1632 parfumérů

N°18 (Eau de Toilette) Chanel

N°18 (Eau de Toilette)
značka: Chanel
parfumér: Polge, Jacques
rok: 2007
určení: pro ženy
složení: mošusové semínko, květinové tóny, ovoce, dřeva, kosatec

kolekce Les Exclusifs, reedice vůně z roku 1922

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
jerry (28.11.2020 )

Začátek je hodně, ale opravdu hodně, překvapující: broskvová vodka. Je to ale pravděpodobně specifická forma obvyklého parfémového lihového začátku. Pravda - začátku trochu delšího, protože "vodka" vytrvala několik minut. Po vyprchání vodky/lihu zůstalo ovoce doplněné velmi jemným pepřovým popraškem. Konec je skoro unisexový - pepřový závoj (už bez ovoce) s trochou jemného bergamotu a ždibečkem hořké citrusové kůry. Vůně je hodně jemná, ale kupodivu docela dlouho drží. Mezi chanelovskými exkluzivkami mám sice jiné favoritky (Sycomore, Coromandel, 31 RC a Eau de Cologne), ale tato je rozhodně zajímavá svou atypičností

Avatar
slniecko (18.11.2016 )

No, neviem, kde vzali to zloženie, respektíve čo s ním navyvádzali, ale moja prvá reakcia bola, že "tieto detské kvapky doma určite máme". Na začiatku vyslovene medicinálny tón, ktorý prechádza do v alkohole macerovaných byliniek. Napodiv veľmi pekné, neotrelé a nositeľné.

Avatar
Miru (30.4.2016 )

…nic objevného.
Aneb – něco mezi Paestum Rose a Passage d´Enfer v delikátním(jak jinak) a lépe/snadněji nositelnějším provedení.
Růže, pižmo, stopy nebo spíše nádech ovocných tónů, kadidlový vánek, liliový pyl.
23/02/14

Avatar
Mitzi (05.10.2015 )

Jméno je odvozeno od adresy 18 Place Vendome Paris, kde je butik se šperky zn. Chanel.

Složení jsem nikde nenašla, ale v recenzích se kromě pár zmínek o irisu vyskytuje hlavně slovo „ambrette“ (nebo taky „mošusové semínko“) což souvisí s indickým ibiškem Hibiscus abelmoschus L. (Abelmoschus moschatus) z jehož semen ze získává vonný olej.

Vůně svírá v krku hodně podobně jako vůně ze suchých plodů Schizandry (česky Klanoprašky). Spíš než iris osobně cítím čerstvé růže. Kosatec jen mírně, rozhodně nemá převahu a hlavně je dlouho schovaný a vykoukne až po „uklidnění“ muškátovo-kořeněného začátku. To ostré suché koření je podobné třeba Un Jardin Apres La Mousson, kde má ostrost na svědomí kardamom, koriandr a pepř. Tohle je jemnější, ženštější koření.

Vyčetla jsem, že No. 18 je údajně Polgeho favorit mezi novými Les Exclusifs a že by ho mohl nosit i muž. To souhlasí. Muži, který má rád např. Un Jardin Apres La Mousson nebo Hermessence Poivre Samarcande se určitě bude líbit. Ale spíš mi přijde jako osobitá vůně pro ženu, která netouží splynout s davem.
(05 07 2009)

Avatar
wendulka (02.5.2015 )

Před zkoušením jsem se trochu obávala toho v recenzích častokrát zmiňovaného alkoholového začátku, ale není to tak hrozné. Já meruňkovici docela ráda a tahle je opravdu autentická. Co mi vadí je, že do ní přidali hřebíček - ten se snad dává do svařáku, ne :) ? - bylinky a mrkvový kosatec se spoustou hlíny a zeleně a zamíchali to s olivovým sprchovým gelem Palmolive.

Teprve po rozvonění se vůně uklidnila a kosatec ukázal svoji přívětivější pudrovou tvář. Vedle něj vykvetla svěží, lehce ovocná růže i se stonkem, orosená vodou z nedalekého zurčícího potůčku. V tomhle však aspoň konečně poznávám Chanel s jeho chladnou elegancí.