V naší databázi nejdete celkem 100200 vůní od 7828 značek a 1419 parfumérů

Musc Ravageur Frederic Malle

Musc Ravageur
unisex unisex
složení:
HLAVA: bergamot, tangerinka, levandule
SRDCE: skořice, hřebíček
ZÁKLAD: vanilka, pižmo, santalové dřevo, tonka, guajakové dřevo, cedr, ambra
Tito uživatelé vůni: Mají (29) Chtějí (5) Chtějí zkusit (1)
Diskuze:
Komentáře Komentáře k vůni (6):
Avatar
28. září 2018 Miru píše:

Skořice.
Teplá.
Ne bezpohlavní jako v JPG 2…
Okamžitě po nanesení je relativně slabší - prostě rozpuštěná ve vodě.
Jak se voda z kůže vypaří, vůně skořice zintenzivní, zteplá, ohladí se…
…nebyla ostrá, ale spíše obsahovala určitou dávku hořkosti z kůry tangerinky.
Nyní dostane podobu horkého/teplého vzduchu, jenž se vyvalí z trouby, když pečete štrůdl, včetně prohřáté a do křupava opečené vanilky…
Právě díky vanilce, pižmu a ambře Musc Ravageur působí měkce, chumlavě.
Intenzita - akorát.
Fakt je smyslná…
Ale ne prvoplánově…
…chlapi se za vámi potáhnou, ani nebudou vědět proč.?., nebo vlastně ano…
…budete k nakousnutí…
28/07/10

Avatar
16. květen 2018 ModestMourek píše:

Úvod je úžasný: olejovitý bergamot, kandovaný pomeranč a hory ovocně svěží vánoční skořice. Potom nastane zlom a objeví se živočišně hřejivé upocené pižmo, které je samozřejmě syntetické, jelikož s přírodním se lze dnes setkat pouze v historických parfémech a v parfémech značky Areej Le Doré, blíží se ovšem mojí představě přírodního pižma. Naštěstí jeho živočišná upocenost po čase ustoupí klasické nasládlé pižmové krémovosti, která uhladí zbytky skořice na vanilkový krém. Výdrž přesahuje 10 hodin. – Maurici, příště se po celodenním shonu převlékni před štědrovečerní večeří do čistých šatů!

Avatar
10. prosinec 2017 andry píše:

K Fredericovi si pokaždé musím najít cestu, ale stojí to za to... S MR jsme se setkali už dávno a byl to trochu vzájemný šok. Levandule drhla a řádila se suchou skořicí, hlava nehlava se přetahovaly s hřebíčkovou vanilkou a sprchu nikdo z nich neviděl už několik dní.
Trvalo to pár let; jako předstupeň v případě nutnosti či touhy doporučuji krém k této vůni, který mi ukázal, jak že to vlastně "má" vonět.
Dnes je to pro mě orientální ambrově-dřevitá, hřejivě kořenitá (skořice), skoro až gurmánka (vanilka + tonka v množství větším než malém) s nádechem pikantnosti (hřebíček) a pro nás "slabší povahy" optimální dávkou živočišnosti. Bože, a ta pečlivě ukrytá levandule, co dělá z vůně sladké na jedno nenápadné mrknutí vůni netušeně nebezpečnou.
Noční šelma, která se přes den mění v předoucí kočku, co se přitulí a zahřeje - a se soumrakem vyráží na lov.

Avatar
01. říjen 2017 Fleur píše:

Provokativní název pro vůni, která je spíše konejšivá. Nalákala mě skořice obklopená dřevem, a právě uhlazená podoba všech složek mě také zklamala. Svěží začátek netrvá dlouho, bergamotu je v patách skořice, která voní jako oslazený poprašek, z něhož barista vykouzlil obrázek na pěně café latte. Mléčně vanilková nadýchanost se spojuje s pižmem, chvílemi cítím husté kondenzované přislazené mléko a vůni spícího miminka, kterému vlásky na temeni a kolem spánků zvlhly potem. I to dřevo je světlounké jako spirály z ořezávaných tužek a krabička z překližky. Jen v samotném závěru se vloudí špetka ambry, jako když rodič nahlédne do dětského pokoje, zda je všechno v pořádku. Ne, není, to teplé vanilkové pižmo by si zasloužilo ostřejší dohled.
S vůněmi postavenými především na krémovém pižmu se většinou míjím - ani zde se, bohužel, nekonala výjimka.

Avatar
11. květen 2015 jerry píše:

Dřevo s popraškem nesladké skořice, která se v průběhu času změnila ve skořici oslazenou a doplněnou o sladce kořeněnou ambru. Konec je vysloveně rájem pro milovníka jemné skořice.

Avatar
18. březen 2015 wendulka píše:

V případě vůní od F. Malleho jsem dospěla k závěru, že se nevyplatí zkoušet je narychlo ve stresu, ale naopak je potřeba si na ně udělat klid a každé dát šanci podruhé i vícekrát. Zároveň v tom tkví kámen úrazu, že se vám dostanou pod kůži o to víc a přesně to se mi stalo i tentokrát. Devastující pižmo? Příliš silná slova, drápky ovšem má, to jo.

Po relativně jemném, svěžím a trochu nahořklém citrusovém úvodu se přižene mohutný prachový oblak nasládlé skořice (s sebou má na dlouhém vodítku i špetku hřebíčku, který za ním bezmocně povlává), takže pokud někam, tak Ravageur bych připojila k této složce. Pak se konečně začne hlásit pižmo.

Jenže ono nedostane příliš šancí působit špinavě, štiplavě (skrze jistou chvilkovou dřevitou pikantnost tipuji i pár cedrových třísek), upoceně, ani živočišně nebo jak to mám nazvat. Topí se totiž v husté směsi vanilky, tonky a krémového santalu a zůstává i ta skořicová stopa (už v jemnější podobě).

A když už se zdá, že se přece jenom skrze měkkou nadýchanost vanilky zachrání, dorazí ho neméně hustá hřejivá hořkoslaná ambergris s medově křupavou krustou na povrchu. Jen málo vůní vám zlatavě zahřeje prokřehlou kůži (na hodně dlouhou dobu) a Musc Ravageur k nim rozhodně patří.

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Thierry Mugler
od: daniela, 18.leden 2019
Lorenzo Villoresi
od: viktorka_od splavu, 17.leden 2019
Moresque
od: viktorka_od splavu, 17.leden 2019
Jo Malone
od: jerry, 17.leden 2019
Maître Parfumeur et Gantier
od: jerry, 17.leden 2019
Serge Lutens
od: ModestMourek, 17.leden 2019
Guerlain
od: daniela, 17.leden 2019
Zeromolecole
od: wendulka, 16.leden 2019
Maître Parfumeur et Gantier
od: wendulka, 16.leden 2019
Walden Perfumes
od: ModestMourek, 16.leden 2019
Nejnovější články
Nejnovější novinky
komerční sdělení
Notino.cz

Značka Chloé letos na jaře představila velice zajímavou novinku s názvem Chloé Nomade, která se…

24. květen 18

Značka 1907 uviedla na trh dlho očakávané novinky v kolekcii "Beneath the Surface". Sú to (zatiaľ?)…

27. duben 18

Chanel chystá trojici nových svěžích toaletních vod