databáze 122049 vůní od 8573 značek a 1626 parfumérů

Musc Ravageur Frederic Malle

Musc Ravageur
značka: Frederic Malle
parfumér: Roucel, Maurice
rok: 2000
určení: unisex
hlava: bergamot, tangerinka, levandule
srdce: skořice, hřebíček
základ: vanilka, pižmo, santalové dřevo, tonka, guajakové dřevo, cedr, ambra
Diskuze:
Komentáře k vůni (8)
Avatar
daniela (29.10.2020 )

Plná, a přesto vzdušná,
Hladká, a přesto drhnoucí,
Ženská, a přesto něčím mužná,
Rumově vanilková, skořicová, dřevitá, pižmově živočišná,
Zahřívací, a přesto není teplá,
Vůně k sežrání, a přesto není jedlá,
Vůně důvěrně známá, a přesto mě pořád nepřestává překvapovat.

Avatar
teena-s (13.5.2020 )

Dřevo ovoce skořice vanilka,mňam. Jedna z mála vůní této značky kterou cítím kolem sebe,ne jen s nosem zabořeným do kůže,a moc se mi líbí,vzorek mám delší dobu a trochu tím tu skutečnost obhajuju-prostě stihl dozrát,nebo není euroředěný,připomíná mi jantarově zlatou CK Obsessed,je taplá živočišná a mám chuť se do ruky kousnout,koření dráždí můj nos k předávkování ale...zkusili jste někdy vdechnout skořicový prach? Je v ní vanilka kterou jsem obdivovala v mexickém šalimárku,lehce zakouřená a hustá jako pudink,myslím že jsem ji zahlídla jak se zarohem na tajnačku líbá s Cherqui...

Avatar
Miru (28.9.2018 )

Skořice.
Teplá.
Ne bezpohlavní jako v JPG 2…
Okamžitě po nanesení je relativně slabší - prostě rozpuštěná ve vodě.
Jak se voda z kůže vypaří, vůně skořice zintenzivní, zteplá, ohladí se…
…nebyla ostrá, ale spíše obsahovala určitou dávku hořkosti z kůry tangerinky.
Nyní dostane podobu horkého/teplého vzduchu, jenž se vyvalí z trouby, když pečete štrůdl, včetně prohřáté a do křupava opečené vanilky…
Právě díky vanilce, pižmu a ambře Musc Ravageur působí měkce, chumlavě.
Intenzita - akorát.
Fakt je smyslná…
Ale ne prvoplánově…
…chlapi se za vámi potáhnou, ani nebudou vědět proč.?., nebo vlastně ano…
…budete k nakousnutí…
28/07/10

Avatar
ModestMourek (16.5.2018 )

Úvod je úžasný: olejovitý bergamot, kandovaný pomeranč a hory ovocně svěží vánoční skořice. Potom nastane zlom a objeví se živočišně hřejivé upocené pižmo, které je samozřejmě syntetické, jelikož s přírodním se lze dnes setkat pouze v historických parfémech a v parfémech značky Areej Le Doré, blíží se ovšem mojí představě přírodního pižma. Naštěstí jeho živočišná upocenost po čase ustoupí klasické nasládlé pižmové krémovosti, která uhladí zbytky skořice na vanilkový krém. Výdrž přesahuje 10 hodin. – Maurici, příště se po celodenním shonu převlékni před štědrovečerní večeří do čistých šatů!

Avatar
andry (10.12.2017 )

K Fredericovi si pokaždé musím najít cestu, ale stojí to za to... S MR jsme se setkali už dávno a byl to trochu vzájemný šok. Levandule drhla a řádila se suchou skořicí, hlava nehlava se přetahovaly s hřebíčkovou vanilkou a sprchu nikdo z nich neviděl už několik dní.
Trvalo to pár let; jako předstupeň v případě nutnosti či touhy doporučuji krém k této vůni, který mi ukázal, jak že to vlastně "má" vonět.
Dnes je to pro mě orientální ambrově-dřevitá, hřejivě kořenitá (skořice), skoro až gurmánka (vanilka + tonka v množství větším než malém) s nádechem pikantnosti (hřebíček) a pro nás "slabší povahy" optimální dávkou živočišnosti. Bože, a ta pečlivě ukrytá levandule, co dělá z vůně sladké na jedno nenápadné mrknutí vůni netušeně nebezpečnou.
Noční šelma, která se přes den mění v předoucí kočku, co se přitulí a zahřeje - a se soumrakem vyráží na lov.

Avatar
Fleur (01.10.2017 )

Provokativní název pro vůni, která je spíše konejšivá. Nalákala mě skořice obklopená dřevem, a právě uhlazená podoba všech složek mě také zklamala. Svěží začátek netrvá dlouho, bergamotu je v patách skořice, která voní jako oslazený poprašek, z něhož barista vykouzlil obrázek na pěně café latte. Mléčně vanilková nadýchanost se spojuje s pižmem, chvílemi cítím husté kondenzované přislazené mléko a vůni spícího miminka, kterému vlásky na temeni a kolem spánků zvlhly potem. I to dřevo je světlounké jako spirály z ořezávaných tužek a krabička z překližky. Jen v samotném závěru se vloudí špetka ambry, jako když rodič nahlédne do dětského pokoje, zda je všechno v pořádku. Ne, není, to teplé vanilkové pižmo by si zasloužilo ostřejší dohled.
S vůněmi postavenými především na krémovém pižmu se většinou míjím - ani zde se, bohužel, nekonala výjimka.

Avatar
jerry (11.5.2015 )

Dřevo s popraškem nesladké skořice, která se v průběhu času změnila ve skořici oslazenou a doplněnou o sladce kořeněnou ambru. Konec je vysloveně rájem pro milovníka jemné skořice.

Avatar
wendulka (18.3.2015 )

V případě vůní od F. Malleho jsem dospěla k závěru, že se nevyplatí zkoušet je narychlo ve stresu, ale naopak je potřeba si na ně udělat klid a každé dát šanci podruhé i vícekrát. Zároveň v tom tkví kámen úrazu, že se vám dostanou pod kůži o to víc a přesně to se mi stalo i tentokrát. Devastující pižmo? Příliš silná slova, drápky ovšem má, to jo.

Po relativně jemném, svěžím a trochu nahořklém citrusovém úvodu se přižene mohutný prachový oblak nasládlé skořice (s sebou má na dlouhém vodítku i špetku hřebíčku, který za ním bezmocně povlává), takže pokud někam, tak Ravageur bych připojila k této složce. Pak se konečně začne hlásit pižmo.

Jenže ono nedostane příliš šancí působit špinavě, štiplavě (skrze jistou chvilkovou dřevitou pikantnost tipuji i pár cedrových třísek), upoceně, ani živočišně nebo jak to mám nazvat. Topí se totiž v husté směsi vanilky, tonky a krémového santalu a zůstává i ta skořicová stopa (už v jemnější podobě).

A když už se zdá, že se přece jenom skrze měkkou nadýchanost vanilky zachrání, dorazí ho neméně hustá hřejivá hořkoslaná ambergris s medově křupavou krustou na povrchu. Jen málo vůní vám zlatavě zahřeje prokřehlou kůži (na hodně dlouhou dobu) a Musc Ravageur k nim rozhodně patří.