databáze 143797 vůní od 9528 značek a 1814 parfumérů

Musc Noble Guerlain

Musc Noble
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2018
určení: unisex
hlava: růžový pepř, šafrán, pelargónie
srdce: růže, pižmo
základ: cedr, labdanum, ze Středomoří
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
Miru (15.4.2022 )

Pižmově hustě vláčný pepřově štiplavě nakyslý naovocnělý šafrán na blíže nespecifikovatelném základu.
Orient, resp. orientální soliflor na téma šafrán od značky Guerlain.
Vůně by se mi asi i líbila, ale všechno přebije ona šafránová pichlavost, až mě to vyloženě, pardon, s**e.
Ale jinak je to dobrá, až pěkná vůně.
A potřebuje buď velké prostory a nebo teplé počasí, pak vydá ze sebe to nejlepší,
a nebo personu...
Mohl by se líbit těm, kdo mají rádi/y vůně od Agent Provocateur(řada Agent, L´Agent, Maitresse...)
22/08/18

Avatar
slniecko (28.1.2019 )

Jemne pikantný, korenistý úvod, hneď na to pižmo pižmovaté, štipkou šafránu poprášené, príjemné a pohodové. Spolu s mliečnym santalom vytvárajú vôňu luxusného telového krému. Sem-tam sa mihne šafrán s troškou suchého cédru, aby sa nezabudlo, že je to vlastne unisex.

Avatar
jerry (29.12.2018 )

Suchý dřevitý prach smíchaný se šafránem, živočišný balzám a uschlé růže i se stonky. Arabka pro evropské nosy.

Avatar
andry (13.9.2018 )

Poutavý mix orientálna a bílopižmové nevinnosti. Když mladá žena v závojích před svatbou tančí… Není to Salomé, je to dívka, která se hledá – mezi tím, co jí řekli, a vlastními instinkty. S první otočkou rozvíří kolem lehce pikantní šafránový prach. Když ten postupně začne usedat, cítíte, že si do své hebké pleti přirozeně vonící čistým hřejivým pižmem vetřela olej s růží, která má sice jemně ovocný nádech, ale v kombinaci s ostatními složkami má tendenci působit až mýdlově. Mýdlovo květinový nádech zahřátý hebce pryskyřičnatě nasládlým labdanem časem poněkud převáží, ale do úvodního aspoň trochu výraznějšího orientálna se vůně vrací už jen v letmých náznacích. Není v ní nic ostrého nebo chladného, je příjemně zaoblená a hladká. A má laní oči, když čeká.

Avatar
wendulka (15.7.2018 )

I přes musc v názvu má tahle vůně má k něžné pižmovce hodně daleko. Samotné pižmo tu sice v kombinaci s mléčným santalem působí jako luxusní tělový krém, namazaný na rozpálené pokožce, zároveň však nezapře ani svou arabskou stránku, zastoupenou nahořkle semišovým šafránem a citrusově kořenitou svěžestí růžové pelargónie a růžového pepře.

Ty po rozvonění vystřídá plnokrevná kořenitá orientální růže, jejíž okvětní plátky se společně s gardénií a jasmínem, vystřiženými z Pleasures Gardenia vmísí do krémového pižma. V základu se přidá i několik cedrových hoblinek, které pižmu společně se špetkou vetiveru a pryskyřičnatého labdana s koženým podtónem dodávají na pikantnosti.