databáze 142570 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Musc Mona di Orio

Musc
značka: Mona di Orio
parfumér: di Orio, Mona
rok: 2010
určení: unisex
složení: neroli, andělika, heliotrop, tonka, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
alibi (10.7.2017 )

Popis této vůně je velmi jednoduchý - představte si to nejjemnější pižmo, které je jako mandlové máslo našlehané s karamelovou tonkou a k tomu krapet hořkosti i medovosti na slunci vykvetlé anděliky z Angélique Noire (Guerlain). Přesto vůně jednoduchá není.

Okamžitě se mi vybavila Helena, dcera boha Dia a jeho milenky Lédy, která je už od antických dob opěvována jako symbol krásné, avšak záletné ženy. Kvůli ní vypukla válka, umřely stovky bojovníků včetně Achillea a město Trója bylo zničeno. A proč? Protože utekla Meneláovi se sličným Parisem. Tím ale pro jeho malou statečnost začala pohrdat a dokonce mu nepřišla ani k pohřební hranici. Později se ve víru válečných událostí vdala za Paridova bratra Déifoba, kterého jí ovšem přímo v ložnici zabil Meneláos. Přesto Meneláos ani na okamžik neuvažoval o potrestání Heleny. Byl přesvědčen o tom, že vina je pouze na straně jejího únosce a Helena mu to pochopitelně nevymlouvala.
Přesně taková je vůně. Spanilá nevinně vypadající žena a její hříšné myšlenky. Její božský původ zastupuje heliotrop, krásu neroli, smyslnost těla jemné pižmo a sladký hřích karamelové a medové vyznění tonky a anděliky.

Avatar
wendulka (28.4.2015 )

Jedna věc se musí Moně nechat, udělala-li jakoukoliv vůni z určité kategorie, ať už to byla ambrovka nebo vetiverovka apod., vždycky se něčím vymykala a totéž platí i pro tuto pižmovku. Nečeká vás žádná vůně čistoty či naškrobené prádlo nebo snad skrytý živočich, ale nahořkle svěží neroli, sladce kořenitá zelená andělika, seno a orosené okvětní plátky růže.

Tyto plátky obalíme tenounkou vrstvou marcipánu a posypeme najemno rozemletými mandlemi a ponoříme do husté krémové vanilkovo-karamelovo-medové lázně. No a na závěr je poprášíme šumivě pudrovým pylem z otočníku a velejemným pižmem.