databáze 136620 vůní od 9209 značek a 1743 parfumérů

Musc Encensé Aedes de Venustas

Musc Encensé
značka: Aedes de Venustas
parfumér: Schwieger, Ralf
rok: 2018
určení: unisex
složení: šalvěj muškátová, zelené tóny, jasmín, dřevité tóny, kašmeran, tonka, pižmo, kadidlo
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
andry (11.9.2020 )

Nejvýraznější je suše dřevitá šalvěj nápadně připomínající hořký tón hlohu v Daim Blond (Lutens) nebo Cuir d'Ange (Hermes). Kromě toho tu máme éterické čisté pižmo jako od víly, ani hebké, ani pudrové, prostě jen průsvitné. To je doplněné hřejivým, pryskyřičně nasládlým, ale stejně průsvitným kadidlem. Vůně se drží hodně u těla jen jako mlžný opar spíš než parfém.

Avatar
Fleur (09.11.2018 )

Průzkumné výpravy v dobách dětství. Půda, kde při každém kroku příšerně zavrže prkenná podlaha. Teplý vzduch plný kouřového prachu. Nádech. V koutě se válí dvě stará koňská sedla s rozpraskanou kůží. V dřevěných lískách se suší bylinky a už mají tak zkroucené listy, že jenom kovaný botanik by je rozeznal od pohledu. Při rozemnutí mezi prsty se rozvoní štiplavou hořkostí. Hrstičku rychle strčit do kapsy, třeba by se mohly hodit do polévky pro panenky. A teď úprkem po schodech dolů do sklepa! Výdech. Chladný vzduch s vůní máslových hrušek se protáhne škvírou od opatrně otevíraných dveří. Dál raději nepůjdu, může to být nebezpečné. Na kamenném schodišti je příjemný chládek, čas se zastavil a voní zvláštně. Nebo ten jemně nasládlý semiš je moje pokožka? Kašlu na panenky, třeba by se z těch bylinek dala ukroutit cigareta.

Po dlouhé době jsem našla vůni, která se mnou splývá, místy o ní ani nevím, a jsem tak spokojená.

Avatar
blackviolet (08.11.2018 )

Usušené listy zelených bylinek, dobromysli, kořenité šalvěje a kvítků jasmínu rozdrcené napadrť v mosazném hmoždíři. Ve výhni nad tajemnými tyglíky se vznášejí bílé obláčky kouře z kadidla. V téhle kouzelné laboratoři prosycené lidským teplem se vyrábí bylinkové balzámy a pudry a balí se do dřevěných dóziček převázaných mašlemi z kašmírové látky.

Avatar
wendulka (14.10.2018 )

V první fázi se v ní snoubí citrusově kořenitá svěžest šalvěje a zeleného jasmínu, která se po rozvonění změní v tonkově sladké, sametově hebounké kadidlo se živočišnými podtóny, doplněné dřevem, čerstvě uvařenými hruškami s jemným bílým pižmem. Osobně tak Musc Encensé vidím jako laň, spásající ve stínu stromů kromě trávy a bylin i nějakou tu hrušku za teplého letního dne v okamžiku, kdy je ještě teplo, ale obloha se pozvolna zatahuje černými mračny. Její nevýhodou je ovšem právě vedro, kdy v ní má tendenci hodně vylézat kašmeran, který tuto idylku dost narušuje, zatímco v chladnějším počasí se drží v pozadí a přináší tak zajímavý akord sluncem prohřátého písku a naplaveného dřeva.

Avatar
alibi (23.8.2018 )

Tato vůně mne velmi zaujala. A nejenom svým názvem. Cituji ze stránek Vavavoom: "Jméno parfému je založeno na dvojnásobné slovní hříčce. V prvním plánu se odvíjí od podobné výslovnosti výrazů "encens" (kadidlo) a "insensé" (nesmyslný, bláznivý); v druhé rovině odkazuje ke dvěma významům slovesa "encenser", které označuje - vykuřovat kadidlem, ale metaforicky také - vychvalovat, vynášet do nebes."

Vůně je postavena na kontrastu i souladu parfémových složek - pižma a kadidla, rozuměj - tělesna a duchovna.

Hebké, to nejhebčí a nejčistší pižmo... a pár krystalků ušlechtilého kadidla - tak bych zjednodušila popis vůně. Pižmo se neubírá směrem "tělový krém", ani nevyznívá živočišně. Kadidlo nekysne, ani nedoutná, pouze přidává hebkému muscu minerální podtón. Mléčná našlehaná tonka spolu s ambrou zlehka podpoří přirozenou "nasládlost" pižma. Čistá, lehká (ve smyslu povznášející), usměvavá vůně.

Parfém mi připomíná bělounké ptáčátko, které zahříváte v dlaních. Vydané vaší vůli na pospas, kouká se na vás korálkovýma očima - sice plaše, ale s důvěrou. Cítíte, jak mu rychle buší malinké srdíčko. Urovnáte mu zpřeházená pírka a pomůžete vzlétnout.