databáze 141150 vůní od 9433 značek a 1798 parfumérů

Murmure des Dieux Une Nuit Nomade / Une Nuit à Bali

Murmure des Dieux
značka: Une Nuit Nomade / Une Nuit à Bali
parfumér: Chevallier, Karine
rok: 2016
určení: unisex
hlava: rýže, sezam, fenykl, kardamom
srdce: plumérie, magnólie, jasmín sambac, tonka
základ: bílé pižmo, pravá ambra, vanilka, absolut pískavice
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
ModestMourek (17.6.2021 )

Verze z roku 2018: Krásná dámská vůně, která má v sobě něco z parfémů Ostara (Penhaligon's) a Séville à l'Aube (L'Artisan Parfumeur). Cítím svěží bergamot, sladký pomeranč, opojný jasmín, pylovou mimózu, pudrovou plumérii a sametovou ambru oslazenou vanilkou a uhlazenou pižmových prachem. Projekce je střední, výdrž se při 25 °C pohybuje kolem 3 hodin.

Avatar
Dalia (09.7.2020 )

Šeptej mi to zas a znovu …
Zkouším reformulovanou verzi, u které mě mrzí, že postrádá krásný růžový odstín, jímž se pyšnila verze původní. A jelikož tu růžovou jsem nikdy nezkoušela, vyvaruji se jakéhokoliv srovnávání.
Takže současný „božský šepot“ je pro mě půvabná bílá květinovka s lehounce gurmánským a měkce pižmovým základem. Ta vanilka zde je skutečná laskomina!

Avatar
alibi (12.2.2020 )

Původní receptura:
hlava: rýže, sezam, fenykl, kardamom
srdce: plumérie, magnólie, jasmín sambac, tonka
základ: bílé pižmo, pravá ambra, vanilka, absolut pískavice

Miska oslazené rýže se štiplavým fenyklem a sezamová pasta, ke kterým se přidá vůně květin a lehounká jako vánek se vznáší kolem. Květinová vůně s gurmánským tónem, která nepůsobí těžce, sladce a lepivě. Překvapivá. Čistá.

Nová receptura (2018):
Hlava: bergamot, ylang-ylang
Srdce: hedion, absolut z plumérie, elemi
Základ: benzoin, cist, vanilka, ambra, pižmo

Vůně je úplně jiná než původní. Květinová. Plumérie, která "lechtá" v nose :-)

Avatar
barbucha (06.5.2018 )

Ano - ojedinělá... ano - netradiční... ano - prostě zvláštní. A ano - gurmánská.

Šťastní vlastníci básnického střeva ji (samozřejmě trefně) popisují slovy vzletnými a sofistikovanými, ale my, prostí přízemní smrtelníci, ji zhodnotíme jako závan z orientální kuchyně, připravující bohatě kořeněnou rýži servírovanou na banánových listech. Dobrou chuť!

Avatar
Fleur (09.10.2017 )

Koncept značky, postavený na čichovém nomádství, si přímo žádá práci s netradičními složkami tak, aby vyvolaly olfaktorický portrét daného místa. Na Bali jsem nikdy nebyla, takže věrnost parfémového obrazu posoudit nemohu. Nezbývá mi, než hodnotit vůni samotnou, mimo rámec, v němž ji Une Nuit Nomade propaguje, a ve světle mých vlastních asociací.
Je to vůně konejšivá a čistá. S čistotou si obvykle spojuji proud vody, v této vůni má však voda podobu jemné mlhy. Pára stoupající z hrnce, v němž se vaří štíhlá zrnka jasmínové rýže, zanechávající na jeho okrajích bílou škrobovou stopu. Zelené tobolky kardamomu a pár hvězdiček anýzu povyšují rýži na skutečnou parfémovou ingredienci, rovnocennou květinám, které se mi v její přítomnosti trošku vytrácejí do pozadí. Pískavice s ambrou dodávají vůni oříškovou příchuť. Nevím, jak tahle oběť chutná bohům, pro mě je to ale nádherná gurmánská vůně naslano.

Avatar
blackviolet (12.5.2016 )

Murmure des Dieux nás zavede přímo na Bali a chce oslavit tamní krásnou tradici obdarovávání bohů. Na různých místech pokládají Balijci košíčky z listů banánovníku naplněné květinami, kořením, rýží a svěcenou vodou.
A jako taková obětina má vonět Murmure des Dieux. Musím přiznat, že je to vůně opravdu hodně zvláštní a nepodobná ničemu, co jsem dosud zkoušela. V košíčku u mě převládá po prvním záblesku sladce citrusových květin hlavně suchá, trochu škrobová kořeněná rýže se sezamovými semínky, kardamomem a anýzem. Košíček je ze zelených, třeba i banánovníkových, listů a na vrcholku trůní pár kvítků plumérie a jemně citrusové magnólie. Vůně je vzdušná a řekla bych, že dokonce meditační, což je jistě i záměr, jde přece o šepot bohů, které si musíme příznivě naklonit už během života.