databáze 119211 vůní od 8479 značek a 1597 parfumérů

Moon Bloom Hiram Green

Moon Bloom
značka: Hiram Green
parfumér: Green, Hiram
rok: 2013
určení: pro ženy
složení: absolutní tuberóza, absolutní jasmín, ylang ylang, kokosový ořech, listí, tropické koření, pryskyřice
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
euridike (20.9.2020 )


Stala se mi jedna taková věc, už je to delší dobu, pár měsíců, sklonek loňského roku.

Šla jsem po chodbě IKEMu, kam jsem chodila za jedním blízkým, bylo to těžké, když jsem odcházela, tekly mi slzy, tiše a rychle, nechávala jsem je plynout, ale pak jsem je jednou s hlubokým nádechem začala bezmocně utírat pěstmi, už ráno jsem ztratila v tramvaji sponu vlasů, takže vlasy už byly ve větrném dni ne nepodobné dravým tmavým peřejím, co z čela, přes tvář, přes ramena těžce padají až kamsi k pasu... A pak jsem do někoho vrazila. Bílý plášť, lékař, právě se v hovoru loučil s kolegou, vrazila jsem do něj, nebyla schopná se v tu chvíli ani nadechnout, on řekl: "To nic, dobrý..." A já... Já vlastně nevím. Dodnes jsem si jistá, že jsem se v tu chvíli ani neomluvila. Jemu to jistě bylo fuk. Pro mě lehké trauma. Cestou domů jsem si říkala: "Jeliman. Jsi neskutečný jeliman! Možná jsi mu rozmazanou řasenkou zmazala ten sice rozmačkaný, ale bílý plášť! Jestli ho někdy příště potkáš, musíš se omluvit!" Jenže za pár týdnů už nebylo za kým chodit...

A pak, po nějaké době - jak praví klasik - čas trhnul oponou, pan doktor se objevil v televizi, došlo mi to hned, jak jsem ho viděla, s tím se vrátila i vzpomínka, rozhodla jsem se tedy napsat velmi stručný mail s drobnou omluvou, dostalo se mi milé odpovědi, prý až do sebe zase někde narazíme, mám se připomenout... Načež jsem ho automaticky ujistila, že to ne, že to se nestane, už si dám pozor - a i kdyby, kdyby se to stalo - tak zase tiše a anonymně zmizím... Jeliman. Prostě jeliman. To říkám já - a tak nějak si myslím, že něco podobného si řekl i on...

A tahle vzpomínka?
Tahle vzpomínka je zase vůně.
Protože když jsem za tím, který už není, chodila, měla jsem vždy vůni od něj - Moon Bloom. Pak už jsem ji nenosila. Nešlo to. S tímhle souběhem událostí jsem se k ní vrátila, jako bych si její existenci náhle znovu uvědomila. Vše vytěsněné do stínů se vrátilo. Tak divně, s touhle náhodou, vzpomínkou. A když jsem myslela na to, jak marná jsem, já, extrovertní asociál, který je v rámci práce schopný naprosto bezostyšně mluvit s kýmkoli, v soukromí prakticky s nikým, to nejde, to nemůžu... Vím, jak by se ten, kdo mi dal tuhle vůni, na mě díval, i dnes - shovívavě, s úsměvem, s trochou obav o mě, abych se v tom světě neztratila, až už spolu nepůjdeme za ruku... Ten, co mi dal vůni bezbožné tuberózy, bigotně čistého jasmínu, černé tinktury z bílého olibana a damascénské černuchy.

Má to nějaké ponaučení?
K některým vzpomínkám bychom se neměli vracet.
K některým vůním bychom se neměli vracet.
A do nemocničních epidemiologů se nestrká...

Avatar
alibi (19.9.2019 )

Moon Bloom jsem se dlouho bránila dát na kůži, mám to s letními krémovými vůněmi (dosti častá kombinace tuberózy, kokosu a ylang-ylangu) složité, bolehlavové. Nakonec jsem usoudila, že koleno je daleko od nosu :-), navoněla se na něj, a neprohloupila jsem. V příjemných sladkých závanech se mi vůně připomínala až do večera, do prostoru se nesla tedy slušně. Letní tuberózová nehoubičková vůně, odlehčená zelení. Líbila se mi velmi (místo třetí), a mojí dceři ještě víc (místo druhé).

Avatar
blackviolet (09.2.2016 )

Měsíční květinou neboli květinou, která voní v noci, je myšlena tuberóza. Takže půjde o tuberózu? Ona tady na začátku opravdu je, čerstvě rozkvetlá, omamná a s pár zelenými lístky. Ale brzy vyjde najevo, že tady není sama. Je tady s ní jasmín, který se tuberózu snaží zatlačit do pozadí, i když se mu to nikdy úplně nepodaří. Mohlo by se zdát, že kombinace dvou tak "osobitých" vůní může být těžko nositelná. Ale není tomu tak, a třebaže jde o vůni opulentní, trochu ji odlehčí tropický ráz díky kokosu a ylang ylangu. Kokos tady není hustý krém, je to spíš ta svěží kokosová voda, která tvoří vnitřek kokosového ořechu. Tahle voda ulpívá na okvětních i zelených lístcích a dodává květinám svěžest. Pak zmizí sluneční ylang ylang a nad něžným tuberózovo jasmínovým objetím se objeví stín tropického pralesa, který dodá vůni sametovost a hladkost.