databáze 135005 vůní od 9139 značek a 1723 parfumérů

Moody Arabian Oud

Moody
značka: Arabian Oud
parfumér:
rok: 0
určení: unisex
hlava: bergamot, chlebovník
srdce: citronová kůra, vanilka
základ: ZÁKLAD: santal
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
jerry (23.10.2021 )

EdP. Rychlý závan nepříliš sladké vanilky se změnil ve sladké citronové želé s lehce nakyslým ovocným nádechem. A po úplném rozvonění jsou jednotlivé kousky želé rozloženy na hladce vyleštěný dřevěný tácek. Na první počich je patrné, že je to kvalitní vůně - jednotlivé složky do sebe krásně zapadají, nic nevyčuhuje. Vůně je vyvážená jak na lékárenských váhách - není ani sladká, ani ulepená a navíc se příjemně vlní kolem nositelky.

Avatar
wendulka (09.2.2015 )

Já to věděla, že tuhle značku stojí za to prozkoumat víc :) , protože pokud někdo lkáte nad koncem Trouble od Boucheronu, Moody by vám ji možná mohla částečně nahradit, pokud jde o kombinaci citrón s vanilkou a zároveň přidat něco navíc.

Začíná vůní hořkého bergamotu, velmi brzy se však přidává "ovocný jasmín" postrouhaný citronovou kůrou a na prach rozemletými mandlemi. Kolem nich nádherně perlí otočník se svými "coca-cola" tóny ve dvojici s "pudrovou" vanilkou.

Zespoda vše podpírá pikantní cedr se špetkou hřejivé pryskyřičnaté ambry podobně jako v již zmiňovaném Trouble, zde však navíc se snítkou sušených bylinek. Nakonec se v drydownu po pár hodinách přidává k ambře i tocha karamelu a vytvoří na ní medově sladkou, nikoliv však přeslazenou, vrstvu podobně jako v Kalematu.