V naší databázi nejdete celkem 101150 vůní od 7874 značek a 1427 parfumérů

Mon Seul Désir Jul et Mad

Mon Seul Désir
pro ženy pro ženy
složení:
HLAVA: muškátový oříšek, mandarinka, růžový pepř
SRDCE: vonokvětka, koriandr, oud
ZÁKLAD: benzoin, pižmo, guajakové dřevo, ambra, kožené tóny
Tito uživatelé vůni: Mají (13) Chtějí (3) Chtějí zkusit (2)
Diskuze:
Komentáře Komentáře k vůni (6):
Avatar
04. únor 2019 ModestMourek píše:

Kořeněná orientální vůně. Cítím palčivý hřebíček, nasládlý skořicový prach a mírně zatuchlý sametový oud, který se prohřívá balzámem a zjemňuje krémovou kůží. Klidně unisex. Výdrž přesahuje 5 hodin.

Avatar
22. květen 2018 viktorka_od splavu píše:

velmi velice dřevitě pryskyřičné, muškátový ořech v hrubých kusech kůže a dřeva, koriandr s pepřem ji dělá štiplavou. zpočátku mi připadá spíš pánská, příliš drsně kožená. postupně sládne a zjemní, přidá se medové ovoce, ale zároveň s ním i něco živočišného. jako by se ta kožka trochu kazila.. to mi dělává ambra...:-(
no a nakonec... se vše v dobré obrátí a vůně je příjemně sladce dřevitá:-) má obnošená vůní těla nasáklá kožená sukně s bonbony po kapsách...

Avatar
14. květen 2018 alibi píše:

Pro mne je Mon Seul Désir především nasládlá balzamická ambra. Je podkreslená vůní velejemného malinko zakouřeného oudu a hrubé kůže, což dodává vůni v základu patřičnou sílu. Přesto na mé pokožce tato síla nedominuje. Stejnou měrou se totiž dostává ke slovu šťáva z mandarinek a dužina zralých meruněk, které dřevům přidají na jemnosti a uhlazenosti. Sladký pepř a voňavý muškátový oříšek se postarají o kořeněnou pikantnost a odlehčení kompozice.

Vůně silná i jemná zároveň. Jako povaha bájného jednorožce, který byl na jedné straně obrazem síly nezkrotného divokého zvířete, na straně druhé symbolem panenství, čistoty a rytířské lásky a jeho roh měl léčivé schopnosti.

A proč vlastně mluvím o jednorožci? Totiž - trojice vůní Bella Donna, Fugit Amor a Mon Seul Désir čerpají inspiraci z fascinace uměním sympatické dvojice Juliena a Madaliny. A konkrétním tvůrčím podnětem pro Mon Seul Désir bylo dílo -

Dáma a jednorožec (La Dame à la Licorne) - tak zní současný název série šesti tapiserií neznámého autora z 15. století. Gobelíny utkané ve stylu zvaném mille-fleur (tisíce květin) z vlny a hedvábí jsou instalovány v Musée de Cluny v Paříži a jsou často označovány za jedno z největších uměleckých děl středověké Evropy. Na všech je zobrazena vznešená paní, jíž po jednom boku stojí lev a po druhém jednorožec nesoucí korouhve. Pět tapiserií nejspíše zobrazuje pět smyslů - chuť, sluch, zrak, čich a hmat. O významu šesté však koluje spousta dohadů. Do gobelínu nad dámou je zde vetkán nápis A Mon Seul Désir a dáma na něm drží v rukou náhrdelník, který bere, nebo odkládá do zdobené skříňky v rukou služebné.

Motto A Mon Seul Désir má spoustu překladů "Mé jediné přání", "Mé jediné touze", "S mou jedinečnou touhou", "Podle přání mě samotného"... a stejně tolik má výjev na gobelínu výkladů svého významu. Jeden z nich zní, že představuje šestý smysl, kterým má být láska a porozumění. Jiný zase říká, že je alegorickým ztvárněním šlechetnosti a rezignace na světské statky. Nejnověji se historici přiklání k výkladu, že významem celé série má být poznání, že lidé jsou od přírodního a mýtického světa odděleni díky svým jedinečným přáním a touhám.

Avatar
12. únor 2018 jerry píše:

Jemný svěží semiš a na něm sladce kořeněné citrusy s ambrově pryskyřičným sladkým dřevem vypodloženým nasládle kouřovým oudem. Jediným slabě rušivým elementem jsou jakési olejové zelené tóny po rozvonění, které ale naštěstí brzy odezněly. Celkově vzato je to vůně poctivá, sytá a na první počich kvalitní.

Avatar
19. říjen 2017 Fleur píše:

Teplá vůně zabalená do jemné kůže v okrových tónech. Hladká kůže je perforována mírnou štiplavostí muškátového oříšku a pepře. Pod nimi náznakem prokmitnou žensky něžné květiny, ty ovšem záhy zastíní trpký bylinný tón. Spolu s oudem překlání vůni na mužskou stranu, chvílemi až příliš živočisnou, ale pak vše začne sládnout. Dřevitá ambra v závěru již patří spíše elegantní dámě, která si odložila kožené rukavičky na taburet z leštěného dřeva a nechala za sebou lehkou stopu pryskyřičné a pudrové vůně.

Avatar
03. červen 2017 wendulka píše:

V úvodu v sobě spojuje pikantní dřevité tóny muškátového oříšku a osvěžujícího růžového pepře se šťavnatou mandarinkovou dužinou a meruňkovou vonokvětkou a s trochou fantazie se dá říct, že může evokovat vlněnou tapisérii, příjemně sametovou na omak. Problém nastává, když se po rozvonění přidá trpký koriandr s oudem, které na mé kůži vytvoří tón podivně nahořklé spálené gumy. Odvanou až v základu, kdy se Mon Seul Désir projeví jako jemná kožená vůně s balzamickou ambrou.

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Tom Ford
od: daniela, 17.únor 2019
Guerlain
od: ModestMourek, 17.únor 2019
Stéphane Humbert Lucas 777
od: wendulka, 17.únor 2019
Guerlain
od: domenica, 17.únor 2019
Tauerville
od: Cervanek, 17.únor 2019
Sana Jardin
od: wendulka, 16.únor 2019
Parle Moi de Parfum
od: wendulka, 16.únor 2019
Tom Ford
od: Beverly, 16.únor 2019
Roger & Gallet
od: jerry, 16.únor 2019
Guerlain
od: jerry, 16.únor 2019
Nejnovější články
Nejnovější novinky
komerční sdělení
Notino.cz

Značka Chloé letos na jaře představila velice zajímavou novinku s názvem Chloé Nomade, která se…

24. květen 18

Značka 1907 uviedla na trh dlho očakávané novinky v kolekcii "Beneath the Surface". Sú to (zatiaľ?)…

27. duben 18

Chanel chystá trojici nových svěžích toaletních vod