databáze 126594 vůní od 8705 značek a 1652 parfumérů

Mon Seul Désir Jul et Mad

Mon Seul Désir
značka: Jul et Mad
parfumér: Bakouche, Stephanie
rok: 2017
určení: pro ženy
hlava: muškátový oříšek, mandarinka, růžový pepř
srdce: vonokvětka, koriandr, oud
základ: benzoin, pižmo, guajakové dřevo, ambra, kožené tóny
Diskuze:
Komentáře k vůni (9)
Avatar
blackviolet (30.1.2021 )

Kožená? Trochu semišová, to ano. Ambrová? Taky, s hladkým sladkým benzoinem. Ale pro mě je tato vůně hlavně květinová, protože kromě ovocné vonokvětky tady mám i jasmín se zelenými tóny. A v první fázi koření jako muškátový oříšek a koriandr. Ale co zůstane, je sladce semišová květinovka.

Avatar
andry (21.6.2020 )

Suchou hlínou zaprášená stará a ztvrdlá broušená kůže, která postupně zjemňuje meruňkovou vonokvětkou do nasládle kořenitého měkkého semiše. Na začátku je to podivně zatuchlé, ale po rozvonění je zdejší kombinace meruňky a kůže podstatně přívětivější a jemnější než třeba v Daim Blond (Lutens). Meruňka totiž není přeslazená, ale doslova vůni dodává šťávu, takovou živou jiskru, muškát a koriandr zase dodají eleganci a sladké tělové pižmo hřejivost. Jemného oudu je tu jen stopové množství na podkreslení kultivovaně orientální atmosféry.

Avatar
Miru (19.4.2020 )

Řekněme, že začátek je hodně nepěkný...
...prostě oud, pepř, muškátový ořech, a přestože vůně už nyní působí teple, z téhle počáteční kombinace sálá chlad.
Ale - a zkrátím to - stačí vůni dát čas a na kůži se vám rozleje - a teď to přijde -
sytá, oblá, plná, vláčně táhlá tavená, lehce olejovitá, hustá zlatistá hmota, étericky hutná a líná, jemně temně obskurní,
nasládlá...
Nesnáším oud ve vůních.
Ovšem tady se jim ho podařilo přetransformovat do ultra luxusní černé lesklé, akorát silné kůže, jež je právě onou, výše zmíněnou hmotou s požitkem přelévána( jak vysoký steak hedvábným sosem),
obtékáná(jak vše živé lávovou masou),
slastně opatlávána(jak prsty od medu) a vtahována do svých vonných osidel...
...zlatočerná...
Vysoce kvalitní konzistence.
I vůně.
...a je MEGA lahodná...
(a potřebuje kontrast, klidně různý...)
16/04/20

Avatar
ModestMourek (04.2.2019 )

Kořeněná orientální vůně. Cítím palčivý hřebíček, nasládlý skořicový prach a mírně zatuchlý sametový oud, který se prohřívá balzámem a zjemňuje krémovou kůží. Klidně unisex. Výdrž přesahuje 5 hodin.

Avatar
viktorka_od splavu (22.5.2018 )

velmi velice dřevitě pryskyřičné, muškátový ořech v hrubých kusech kůže a dřeva, koriandr s pepřem ji dělá štiplavou. zpočátku mi připadá spíš pánská, příliš drsně kožená. postupně sládne a zjemní, přidá se medové ovoce, ale zároveň s ním i něco živočišného. jako by se ta kožka trochu kazila.. to mi dělává ambra...:-(
no a nakonec... se vše v dobré obrátí a vůně je příjemně sladce dřevitá:-) má obnošená vůní těla nasáklá kožená sukně s bonbony po kapsách...

Avatar
alibi (14.5.2018 )

Pro mne je Mon Seul Désir především nasládlá balzamická ambra. Je podkreslená vůní velejemného malinko zakouřeného oudu a hrubé kůže, což dodává vůni v základu patřičnou sílu. Přesto na mé pokožce tato síla nedominuje. Stejnou měrou se totiž dostává ke slovu šťáva z mandarinek a dužina zralých meruněk, které dřevům přidají na jemnosti a uhlazenosti. Sladký pepř a voňavý muškátový oříšek se postarají o kořeněnou pikantnost a odlehčení kompozice.

Vůně silná i jemná zároveň. Jako povaha bájného jednorožce, který byl na jedné straně obrazem síly nezkrotného divokého zvířete, na straně druhé symbolem panenství, čistoty a rytířské lásky a jeho roh měl léčivé schopnosti.

A proč vlastně mluvím o jednorožci? Totiž - trojice vůní Bella Donna, Fugit Amor a Mon Seul Désir čerpají inspiraci z fascinace uměním sympatické dvojice Juliena a Madaliny. A konkrétním tvůrčím podnětem pro Mon Seul Désir bylo dílo -

Dáma a jednorožec (La Dame à la Licorne) - tak zní současný název série šesti tapiserií neznámého autora z 15. století. Gobelíny utkané ve stylu zvaném mille-fleur (tisíce květin) z vlny a hedvábí jsou instalovány v Musée de Cluny v Paříži a jsou často označovány za jedno z největších uměleckých děl středověké Evropy. Na všech je zobrazena vznešená paní, jíž po jednom boku stojí lev a po druhém jednorožec nesoucí korouhve. Pět tapiserií nejspíše zobrazuje pět smyslů - chuť, sluch, zrak, čich a hmat. O významu šesté však koluje spousta dohadů. Do gobelínu nad dámou je zde vetkán nápis A Mon Seul Désir a dáma na něm drží v rukou náhrdelník, který bere, nebo odkládá do zdobené skříňky v rukou služebné.

Motto A Mon Seul Désir má spoustu překladů "Mé jediné přání", "Mé jediné touze", "S mou jedinečnou touhou", "Podle přání mě samotného"... a stejně tolik má výjev na gobelínu výkladů svého významu. Jeden z nich zní, že představuje šestý smysl, kterým má být láska a porozumění. Jiný zase říká, že je alegorickým ztvárněním šlechetnosti a rezignace na světské statky. Nejnověji se historici přiklání k výkladu, že významem celé série má být poznání, že lidé jsou od přírodního a mýtického světa odděleni díky svým jedinečným přáním a touhám.

Avatar
jerry (12.2.2018 )

Jemný svěží semiš a na něm sladce kořeněné citrusy s ambrově pryskyřičným sladkým dřevem vypodloženým nasládle kouřovým oudem. Jediným slabě rušivým elementem jsou jakési olejové zelené tóny po rozvonění, které ale naštěstí brzy odezněly. Celkově vzato je to vůně poctivá, sytá a na první počich kvalitní.

Avatar
Fleur (19.10.2017 )

Teplá vůně zabalená do jemné kůže v okrových tónech. Hladká kůže je perforována mírnou štiplavostí muškátového oříšku a pepře. Pod nimi náznakem prokmitnou žensky něžné květiny, ty ovšem záhy zastíní trpký bylinný tón. Spolu s oudem překlání vůni na mužskou stranu, chvílemi až příliš živočisnou, ale pak vše začne sládnout. Dřevitá ambra v závěru již patří spíše elegantní dámě, která si odložila kožené rukavičky na taburet z leštěného dřeva a nechala za sebou lehkou stopu pryskyřičné a pudrové vůně.

Avatar
wendulka (03.6.2017 )

V úvodu v sobě spojuje pikantní dřevité tóny muškátového oříšku a osvěžujícího růžového pepře se šťavnatou mandarinkovou dužinou a meruňkovou vonokvětkou a s trochou fantazie se dá říct, že může evokovat vlněnou tapisérii, příjemně sametovou na omak. Problém nastává, když se po rozvonění přidá trpký koriandr s oudem, které na mé kůži vytvoří tón podivně nahořklé spálené gumy. Odvanou až v základu, kdy se Mon Seul Désir projeví jako jemná kožená vůně s balzamickou ambrou.