databáze 112473 vůní od 8280 značek a 1553 parfumérů

Mon Parfum M. Micallef

Mon Parfum
značka: M. Micallef
parfumér: Astier, Jean-Claude , Nejman, Geoffrey
rok: 2009
určení: pro ženy
hlava: mandarinka, pomerančový květ
srdce: vetiver, vanilka, maracuja
základ: pižmo, pačuli, karamel
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
slniecko (28.1.2016 )

Skôr ťažší, veľkovýpravný kvetinový nástup, potom zjemnie, zosladne a drží sa pri koži....a potom po pár hodinách nastalo prekvápko....znova sa objavil, tentoraz ako veľmi príjemna sladká krémovka.

Avatar
Evanilla (01.1.2016 )

Začnu tím negativním - Mon Parfum rozhodně není originální. Takových tu už bylo a ještě bude... Pačuli a červené bobule, kombinace omílaná od vzniku Angela pořád dokola. Ano a Angel je to první, co mi Mon Parfum připomněl. Dokonce i s tím krásným heřmánkovým tónem, který někteří v Angelu vnímáme. Komu přijde modrá hvězda "trochu moc", ale přesto ho to k ní pořád nějak táhne, ten by mohl být potěšen z Mon Parfum. Stejně jako u Mon Parfum Cristal, i tady vnímám poměrně málo složek. Kromě bobulovitého ovoce (žádnou maracuju tu nemám) a velké dávky zemitého, avšak čistého pačuli ještě snad trochu pižma a karamelu. V základu je trocha vetiveru. Co se týká výdrže, jsem trochu zklamaná, ale vzhledem ke stomililitrovému flakonu se lze oblévat do sytosti.

No a proč se mi Mon Parfum vlastně líbí? Mám ráda podzim a jeho vůni hlíny, tlejícího listí, hub, zralého ovoce, větru, mechu. Tady to samozřejmě všechno nenajdeme, ale příslušný pocit to pomůže navodit.

Avatar
andry (04.5.2015 )

Tuhle vůni vytvořil Geoffrey Najman jako osobní parfém pro svou manželku Martine a až po nějakých letech přesvědčování přátel se dostala do prodeje. Není tedy divu, že jsem byla docela zvědavá… Složení vypadá lehce angeloidně, ale je to Martine, ženská, která má zjevně lásku k věcem krásným, luxusním, elegantním a distingovaným – soudě dle jejích dalších vůní.

I Mon Parfum je vůně precizně zpracovaná a dospělá. A tím končí veškerá moje objektivita – protože už hodně dlouho mi nic tak nebetyčně nelezlo na nervy jako toto (zejména vezmu-li v potaz, že to má do mainstreamu daleko přes sedmero hor a údolí). Vůně je na mně lineární, jediné, co se s ní časem stane je, že se její průraznost poněkud uklidní a zjemní, na otravnosti jí to ovšem neubere. Čím to je, že je taková? Netuším… A jak teda voní?

Je to očekávané gurmánské pačuli: lístky pačuli jsou jemné a křehké, zalité uměřeně sladkým karamelem a asi tunou vlezlé maracuje zintenzivněné šťavnatě nakyslou svěžestí nějakého toho citrusu a „říkejte mi Coco Mademoiselle“ vetiveru. Přiměřená dávka květin, snad pomerančového květu a jasmínu, je udusána ovocem v karamelovém županu, ale občas omamně vzdychne. Chudák to křehké pačuli, brání se statečně…

Avatar
Miru (02.5.2015 )

...je to křehká vůně.
Pačuli, vetiver naložené v light - ne šizeném, ale v maximálně odlehčeném, bez tíhy - koňaku,
do toho kape, vsakuje se šťáva z mandarinek a
k tomu esence z pomerančového dechu...
Takové křehce andělské a současně poživačné...
Je to variace na téma Angel EdP, ale bez čokolády,
je to sice krásné(?), ale jak sex bez lásky...
...tělo v symfonii
pod taktovkou chtíče
a
rychlou vášeň
střídá chlad...
...staccato pohybů
(...když "nezvládám zkoušku, jsem pořád učeň"...)
a hudebníka
naučený prstoklad
jenž
duši hudbou oživlého dřeva
lýkovou strunu po struně

na dřeň
svlíká...
Mon Parfum je silný i éterický.
23/09/14

Avatar
wendulka (13.2.2015 )

Začátek v podobě osvěžujícího pomerančového květu v ledových krystalcích vypadal velmi slibně, jenže potom z toho vylezla kandovaná maracuja, micallefovská vanilka (vespod krémová, na povrchu pudrová) a lehce sklepní pačuli, přelitá asi tak litrem tekutého karamelu. Ulepené víc jak Angel.