databáze 115516 vůní od 8362 značek a 1572 parfumérů

Mon Guerlain Guerlain

Mon Guerlain
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2017
určení: pro ženy
složení: levandule Carla z Provence, indický jasmín, australský santal, tahitská vanilka
Diskuze:
Guerlain (Značky)
Komentáře k vůni (7)
Avatar
slniecko (06.3.2020 )

Na mňa tá levanduľa kašle. Ale že dôkladne. Jediné miesto, kde ju skôr tuším, ako naozaj cítim je, že ten klasický guerlainovský vanilkovo-púdrový tón je v tomto prípade "niečím" nie rozriedený, ale odľahčený. To by teda ako mohla byť ona. Drydown jemne santalovo-púdrový.

Avatar
alibi (10.1.2019 )

"Novinka" Mon Guerlain je pro mainstream upravená exkluzivní již ukončená vůně z roku 2015 - Mon Exclusif, která sklízela úspěch.

A jak tedy oba parfémy voní? Jsou to sladké vůně s vanilkou a mléčnými karamelkami, ozvláštněné levandulí v úvodu. Kde je Mon Exclusif více karamelová (a v tom karamelu lze opravdu najít krystalky soli), tam je Mon Guerlain více našlehaně vanilková. Mon Exclusif má výraznější levanduli, která z Mon Guerlain bohužel rychle vyprchá. (Pokud jsem si chtěla v obou případech užít levandule déle, aplikovala jsem vůni na oblečení). Osobně mi dojem z Mon Guerlain kazí plastový jasmín. Moje původní velké očekávání, vkládané do Mon Guerlain, po vyzkoušení bohužel vystřídalo velké zklamání. Mon Exclusif je propracovanější, hlubší, se zábavným vývojem. Lepší.

V zimě jsem Mon Guerlain vzala na milost. V ní je jako chumlací svetr a ten protivný jasmín nedostane šanci. Nosit každý den bych Mon Guerlain nemohla, ale občas si ho ráda připomenu.

Avatar
Dalia (01.7.2018 )

Sladká levandulová …

Příjemně teplý den, v němž slunce svými zlatými prsty hladí fialovou drobotinu kvetoucích levandulí. Vzduch se tetelí teplem i jejich jemně kořenitou vůní, ke které se přidává jasmínová omamnost. Bylinně květinový duet zazní krátce v plné síle, avšak po chvíli neodolá pokušení sladkých laskomin a spojí se s vůní karamelu a vanilky.
Sytá, šťavnatá, gurmánsky laděná levandulová vůně. Návyková!

Avatar
domenica (07.3.2017 )

Začátek je nejkrásnější fází parfému. Levandule a citrusy v čele s mandarinkou. Výsledný akord je svěží, lahodný, lehounce mandlově nahořklý, s příslibem sladkých tónů. Ty také přijdou, a to velmi brzy, mnohem dřív, než bych si přála. Tak brzy, že než vyslovím název odrůdy použité levandule - Carla - jsou zde! Sladké karamelové tóny, které jednou provždy odsunou levandulovou bylinnost a její jemnou  a tak příjemnou slanost, jsou poměrně statické a zůstávají až do konce. 
Od této chvíle tady máme pravou květinově-dřevitou gurmánku. Jasmínové medové podtóny také nejsou zrovna protihráčem sladkých mléčných karamelek, ale nakonec, něco lehce svěžího přeci jenom zůstává, a hlavně - hranice, za kterými začíná protivná lepkavost a invazivní sladkost, není překročena v žádné fázi vývoje parfému.
V základu se pak objevují sladce máslově sušenkové tóny (santal + pižmo + vanilka + tonka) a to je zase přiblížení se k původní Mon Exclusif. Intenzita i výdrž Mon Guerlain mi přijdou lehce nadprůměrné a celkem srovnatelné s Mon Exclusif. Stopy parfému cítím na zápěstí ještě druhý den.
(2.3.2017)

Celá recenze, včetně srovnání s Mon Exclusif a s obrázky na blogu Guerlinade:
http://guerlinade.cz/2017/03/02/guerlain-mon-guerlain-recenze/

Avatar
Fleur (07.3.2017 )

Na začátku se mihne sladká levandule, ale vůně velmi rychle nabere kurz k nehybnému jezeru rozpuštěného karamelu, na jehož hladině se kolébá pár květů; může to být jasmín, ale také orchidej. Pak se zvedne vítr, který je odvane, a ze dna jezera vystoupá vůně vanilkového pudingu z mandlového mléka.

Připadá mi, že v Mon Guerlain cítím stopy jiných guerlainovských vůní, jako kdybych tentokrát při zkoušení nerozkládala parfém na jeho jednotlivé složky, ale na segmenty sestávající z předchozích vůní. A možná proto, že Mon Exclusif jsem testovala jenom letmo, naskakují mi jiné asociace. Po levandulovém úvodu je to, jako by se rozvoněl L´Instant Magic Elixir (ta orchidej a vanilka) bez pižma, potom Shalimar Souffle de Parfum bez pomerančových květů a citrusů. Mon Exclusif sice nemá ve složení mandle, ale já tam cítím určitou nahořklou stopu, kterou si spojuji právě s mandlemi. Vypadá to, že padesátkový flakón (quadrilobé ještě nemám!) si na mé poličce časem své místo najde (i jako jistá náplast za L´Instant Magic).

Avatar
jerry (06.3.2017 )

Usušená levandule - celá rostlina i se zbytky hlíny na koříncích. Postupně se levandule trochu "ztratila" do podoby více a více sládnoucího levandulového pudru a následně ve sladkém pudru zůstala jen levandulová stopa. Ovšem jako bonus se objevil jemný tón mléčných karamelek - příjemný a vysloveně gurmánský. A jako duch se znovu zjevila levandule - tentokrát sladká s jemně ovocným bonbónovým nádechem a uložila se na prachový vanilkový polštářek. A mezi levanduli se navíc zatoulala špetka lékořice. Tak tohle se povedlo...a krásný flakónek je jen pověstnou třešničkou na dortu.
Mitzi má naprostou pravdu - tohle je vůně "když nevím, co by".

Avatar
Mitzi (28.2.2017 )

Mladší sestra Mon Exclusif s malou výdrží na kůži. Nad Mon Exclusif jsem dlouho váhala (přeci jen poměr ceny a výkonu tu není moc příznivý, i když má nádherný flakón).
Mon Guerlain má v prvé řadě skvělý název, perfektní flakón, bude pro mě tou vůní "když nevím co by", protože po odeznění úderného úvodu na kůži zůstává jemně květinová, sotva znatelně santalová, jedle vanilková stopa... a celkově je opravdu ženská. Sladkost je vyvážená ostatními pocity. A pro mě asi hlavní PRO je znatelná rodinná linie "guerlinade". Tímhle letošním počinem mi značka udělala velkou radost a už teď se "bojím" těch dalších avizovaných novinek! :-) Přichází extrémně silná trojice současně.