databáze 127793 vůní od 8759 značek a 1661 parfumérů

Mojave Ghost (Eau de Parfum) Byredo

Mojave Ghost (Eau de Parfum)
značka: Byredo
parfumér: Epinette, Jérôme
rok: 2014
určení: unisex
hlava: mošusové semínko, sapodilla
srdce: fialka, santalové dřevo, magnólie
základ: pižmo, ambra, cedrové dřevo
Diskuze:
Komentáře k vůni (7)
Avatar
teena-s (13.11.2020 )

Jabkově zelená plechovka kofeiňáku s příchutí kaktusu a nápisem Splasssh yummy,vyštěrchaná z bublin co zbytečně štípou v nose a nemají na funkci vliv,osvěžující energizující,optimistická,tekoucí,místo CÓčka sem vmíchali mini gumové fialkové a magnoliové medvídky,bezva se to žužlá,udržuje mě to bdělou

Avatar
Stinvlka (13.11.2020 )

Zvláštní vůně, těsně po aplikaci nic. Ale opravdu vůbec NIC. Chvíli jsem se lekla, že jsem ztratila čich. Za pět minut se objevil mošus, a já se uklidnila :-) Ale to bylo také vše, lineární, bez vývoje a za 3-4 hodiny bylo po všem.

Avatar
blackviolet (08.11.2017 )

Jsem malá holčička a jdeme s dědou do ovocného sklepa. Děda má na sobě manšestráky a přes kostkovanou košili tvídové sako, na hlavě bekovku. Prohlížíme regály, na kterých stojí dřevěné lísky s jablky, zelenými, žlutými, žlutočervenými. Jejich názvy mi zní jako z pohádky - jonathan, matčino, zlatá reneta, ananasová reneta, james grieve, idared, ontario nebo banánové zimní, moje oblíbené, které opravdu vonělo a chutnalo po banánech. Aspoň pro mě tenkrát. Děda vytahuje z manšestráků kapesní nožík a zakrajuje do jablek. Ochutnáváme spolu a hodnotíme. Přecházíme k hruškám, těm zimním s tlustou slupkou, jen ty se prý dají skladovat. Vůně jablek se mísí s vůní hrušek a vůní světlého dřeva lísek. Nakonec se vracíme do domu a věšíme kabáty do skříně, která jemně voní po fialkovém pudru.

Avatar
alibi (02.8.2017 )

Vůně pouště Mohave

Mohavská poušť vznikla díky srážkovému stínu, který způsobuje pohoří Skalnatých hor, za které srážky z Tichého oceánu stěží pronikají. Je plná klimatických extrémů, v létě teploty dosahují 50 °C, v noci prudce klesají a ve vyšších polohách je možné se setkat i se sněhem.

V těchto pro život nepřátelských podmínkách roste „ghost flower“ (Mohavea confertiflora). Výskyt tak křehké květiny s bledými, téměř průsvitnými, okvětními lístky je v přímém kontrastu s tvrdou půdou a vegetací starší než civilizace sama. Navzdory vyprahlé přírodě a vlastní neschopnosti produkovat nektar květina dokáže přežít. Používá k tomu mimikry, kterými se převléká za jiný, nektar produkující, květ (Mentzelia involucrata). V místech, kde se výskyt obou květin překrývá, jde „ghost flower“ v soutěži o opylení ještě dál a do svých květů přidává i znaky, kterými připomíná samičky včelek.

Tento okouzlující příběh o přežití něžného kvítku v kruté kráse pouště Mohave, který odkazuje i na lidskou zranitelnost, inspiroval vznik parfému od Byreda "Mojave Ghost“.

A jak mi tedy voní? Nejvíce vnímám cedrový až olejnatý základ podbarvený santalovým dřevem a hřejivé pižmo. To vše pro mě představuje slunečním paprskům vystavenou nehostinnou krajinu. Na základu plave obrovský květ magnolie prostý jakýchkoli náznaků vanilky. Křehkost magnolie tu může představovat vynalézavou „květinu-přelud“. A vše je přelité šťávou z exotické „hrušky“ Sapodilla malinko oslazené fialkovým cukrem. Úplně v ní cítím nektar z květů soupeřících rostlinek. Úvod je podobný alkoholické bowli, potom na chvíli přebere prim magnólie, která nakonec přizvukuje dřevům. Díky ambrette se drží spíše kolem své nositelky, ale voní nekonečně dlouho. Není rozhodně pro každého. Kontroverzní bude jistě opilý alkoholický úvod (který mi nevím proč připomněl Baccarat Rouge 540) a až olejnatě působící dřeva.

Avatar
Fleur (06.3.2016 )

Tahle vůně je pro mě jako listování památníčkem, kdy s každým otočením listu vykoukne podpis někoho známého. Jiskřivý úvod s mošusovým semínkem vyvolá vzpomínku na Chanel 18 a Vaaru. Následuje spojení zeleně a fialky, které asociuje řadu vůní (Paris Essence, Eau de Cartier Concentrée, Skin). Fialka se štěpí do dvou poloh: zpočátku je vlhce pudrová, s výraznou vůní zeleně, ale zároveň je v ní přítomen i ostřejší dřevitý tón. A zatímco na pokožce zůstává mírně nasládlý svěží fialkový pudr, na oblečení se drží ostřejší suchý cedr, který inklinuje k pánským vůním.

Avatar
jerry (02.7.2015 )

Počáteční koktejl s ovocnou vodkou se rozvoněl do podoby svěží a vzdušné jemně nasládlé santalové vůně a velmi lehoučkým tónem dřevité fialky.

Avatar
wendulka (02.5.2015 )

První tóny bezprostředně po nástřiku připomínají trošku štiplavější mýdlo, během pár vteřin je tu však hruška. Nejprve je to jen její nahořklá slupka, tu ale cobydup oloupeme a zakousneme se. Zvrchu se tváří jako nezralá, ale postupne pustí pár kapek šťávy a získá máslovou příchuť.

Tohle ovšem není o hrušce, je to o santalu a jakém: je mléčně dřevitý a slaďounký a je ho dost. Je zlehka zapudrovaný nazelenalou fialkou. Dřevitost dotváří i pár hoblinek suchého cedru. To vše v kombinaci s hřejivou pryskyřičnatou ambrou a velejemným "pudrovým" pižmem dojmově připomíná procházku po sněhobílé písečné pláži za slunečného dne, na které rybáři zanechali svoje čistě vymydlené dřevěné čluny.

Intenzita je v tomto případě spíše průměrná, avšak vůně kolem sebe vytváří jemné závany a jako taková drží 4 až 5 hodin bez nutnosti přiživování. Magnólii jsem celou dobu v podstatě nepotkala. Jo, tenhle reparát se Benovi po příšerné Flowerheard podařil.