databáze 127447 vůní od 8746 značek a 1660 parfumérů

Mitsouko (Eau de Parfum) Guerlain

Mitsouko (Eau de Parfum)
značka: Guerlain
parfumér: Guerlain, Jacques
rok: 1919
určení: pro ženy
hlava: citrusy, jasmín, bergamot, růže
srdce: šeřík, broskev, jasmín, ylang ylang, růže
základ: koření, ambra, skořice, vetiver, větvičník
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
jerry (12.12.2020 )

Zpočátku docela razantní, ale pak se rozležela do milé, klidné, teplé, obláčkové vůně.

Avatar
Cervanek (21.4.2020 )

Dnes víc než 100 letá avšak stále krásná chypré s citrusovo-bergamotovým začátkem a větvičníkem v základu, plna tajemství románků, jednání, atd. Později přijde zralá broskev, májová růže a vůně rozkvetlých sakur. A šeřík jako v Chamade. Po celou dobu se zde prolíná babiččin právě roztlučený hřebíček v hmoždíři. Mitsouko je pro mě náladová voňavka, která v sobě skrývá mnoho tajemství.Miluje jaro, déšť a opětovné slunce po něm i letní večery. Po létě voní po vlhkých barvících se listech spadlých ze stromů. Pravá vintage do rodiny s Diaghilevem v první či přímé linii.

Avatar
Dalia (15.12.2017 )

Obracím času proud
sfouknu prach z obrazů ztracených
duši svou nechám v bezčasí plout
k mladosti lásek věkem tak znavených.

Obracím času proud
vdechnu pel hebkosti poznáním do vrásek vpletených
zbavím se těžkých stárnutí pout
rozeznít nechám tóny krás srdcem mým šeptaných.

Ach, Mitsouko … vůně dávných časů. Stejně jako L´Heure Bleue ji nedokáži a ani nechci skládat z dílků stavebnice ingrediencí. Mitsouko je pocit, jeden, druhý … mnoho dalších klíčících v lůně myšlenek a rodících se jako barevné obrazy na plátně vědomí.
Omlouvám se, ale jinak zde nemohu …

Avatar
alibi (13.9.2017 )

Broskev zase jiná. Člověk si na ni musí trochu počkat - na začátku je to trošku smršť starobylých vůní větvičníku a vetiveru, který mi vždycky na nějaký čas vše překryjí. Ale až se jednotlivé složky uklidní a propletou do proutěného košíku s růžovým potpouri a špetkou koření, broskev se objeví. Není šťavnatá, ani příliš zralá, nebo dokonce nahnilá. Spíš z ní slunce vysušilo vláhu, ale díky němu je její vůně koncentrovanější. A sálá z ní slunce. Zakonzervovaná prosluněná podzimní procházka lesem.

Avatar
slniecko (14.10.2015 )

Vôňa "chameleón", každú chvíľu úplne iná, najprv svieža, potom romantická, nakoniec skoro ťaživá...veľmi nostalgická, staromódna, ale nie "zatuchnutá"...nadčasová... na začiatku chypre akord, spolu s bergamotom, niekedy sa mi tiahne celou vôňou, niekedy cítim len bergamot a za tým už ide jemne ovocie...a niekedz sú to proste staré olejnaté oriešky po záruke...je to svojhlavá vôňa...

Avatar
Fleur (11.1.2015 )

Mitsouko jsem si pořídila jako náladovou vůni, která mi evokuje atmosféru 20. let, fotografií v sépiovém odstínu, emancipovaných žen s moderním mikádem. Líbil se mi i příběh vzniku vůně, která byla inspirována románem Lq Bataille, jenž napsal Claude Farrère na základě vzpomínek námořního důstojníka během rusko-japonské války v roce 1905. Hrdinka knížky, Japonka zamilovaná do důstojníka, se jmenovala Mitsouko.
Pro běžné nošení mi Mitsouko připadala příliš výlučná a nechtěla jsem dráždit okolí, které ji často komentovalo jako "prababiččinu skříň". Když se ovšem zvolí ve vhodném počasí, dokáže oslnit i naprosto necvičené nosy, takže na podzim ji používám velmi často. Následující postřehy se váží k EdP (vyrobena v roce 2010). Začátek vůně je citrusový, ale do oranžova, neboť mezi kolečka citrónu se přimíchalo i pár dílků kyselé mandarinky. Potom začíná vůně houstnout a stává se olejovou, ne však mastnou. Je to olej neroli, v němž plavou sušené meruňky, jejichž chuť se zintenzivnila, a hřebíček. Vůně vysychá, vystupuje z ní koření a vetiver, trvale přítomný je rovněž citrusový podkres. Není sladká, i když občas se v ní mihne šťavnatější ovocný tón.