databáze 131740 vůní od 8971 značek a 1696 parfumérů

Miraj S.A.C.K.Y

Miraj
značka: S.A.C.K.Y
parfumér: Sacky, Elisavet Isabella
rok: 2016
určení: unisex
hlava: citrón, pomeranč
srdce: madagaskarská vanilka, mandle, limeta
základ: madagaskarská vanilka, citrón, rum
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
ModestMourek (24.5.2018 )

Jak mě Waquar příjemně překvapil, tak mě Miraj zklamal. Není to žádný unisex, ale čistě dámská gurmánská vůně. Cítím kandovanou pomerančovou kůru, kyselý citrón připomínající záchodový osvěžovač a potom až do konce sladký vanilkový krém posypaný strouhanými mandlemi.

Avatar
alibi (12.9.2017 )

Zprvu citrónovo-pomerančová vůně, velmi podobná vůni tvrdých kyselých bonbónů z mého dětství - těch ve tvaru žlutých a oranžových půlměsíčků mandarinek, v pytlíku se vždycky po čase slepily do jedné veliké hroudy . Potom se přes fázi (až relaxační), kde cítím něco jako grog s citrusy (ale jen s malilinkým náznakem rumu), přenesu do fáze pomerančových želé-půlměsíčků v čokoládě. Nebo spíš hladkého vanilkovo-mandlového hustého mléka s doznívajícím citrónovým "grogem". Vanilka je hebká a mandle jsou zbavené hořkosti. Začátek je spíše svěží, než gurmánský. A jedlý konec není vůbec přeslazený. Drží se spíše u těla a výdrž je výborná, i když samozřejmě více drží vanilka, než citrusy.

Avatar
daniela (07.8.2017 )

Miraj voní ze začátku jako citróny, doplněné dalším ovocem (pomeranče a jako bych vzdáleně cítila i ananas), pak zesládne a jsou z ní vanilkové a máslové sušenky s citrónovým aroma. Tak voní celé hodiny, základ se trochu rozpadá, drobí, což ještě umocňuje dojem sušenek.

Citrusy a vanilka jsou moje oblíbená kombinace, bohužel v porovnání např. s Eau de Shalimar postrádá Miraj ten kouzelný hlaďoučký základ. Navíc manžel podotknul, že začátek téhle vůně voní přesně jako vonné sítko do pisoáru Wave Citrus...

Avatar
wendulka (24.3.2017 )

Je záplavou citrusů v bio kvalitě. Máme tu plátky čerstvě nakrájeného citrónu, pomeranče a limety, na něž nám kromě mandlového prachu bohužel napadalo i trochu omítky. Citróny naštěstí zůstaly uchráněny, a tak je můžeme použít jako ozdobu pro našlehaný vanilkový krém s tónem sušené smetany, který zakápneme rumem, a vyčarovat z Miraj delikátní gurmánku.