databáze 127447 vůní od 8746 značek a 1660 parfumérů

Metal Chypré Juliette Has a Gun

Metal Chypré
značka: Juliette Has a Gun
parfumér: Ricci, Romano
rok: 2017
určení: unisex
hlava: bergamot, růžový pepř
srdce: ambra, kosatec, pačuli, semiš
základ: ambrox, tonka, bílé pižmo

Luxury Collection

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
euridike (03.4.2019 )

Musím to dělat rychle
aby se to aspoň trochu podobalo
ohňostroji
závrati z milování
/Václav Hrabě - Romance/

Vím, kde se vzaly tvoje pihy. I ty moje. Dívali jsme se spolu do slunce. Tak dlouho, že se naše duhovky zbarvily dozlatova a začaly se tavit a žhnout. Pak jsem na tebe pohlédla. A ty na mě. Vzduch mezi námi se začal chvět a jiskřit. Ty jiskry byly všude. I ta záře z nich. Jasná. Horká. Nesmlouvavá. A voněla po pryskyřici a vyschlé hlíně, po bylinném sirupu a kvetoucím mechu, po kůži ohlazené a prohřáté tisícem doteků. Ty jiskry, které se dotkly tvých tváří, na nich shořely - a zbyla po nich malá ohnivá znamení...

Avatar
wendulka (17.12.2017 )

Jakmile má něco v názvu chypre, musím to pochopitelně vyzkoušet, obzvlášť má-li jít o kosatcovku. Tady je v centru dění suchý zemitý kosatec s lehoulinkými mrkvovými podtóny, osvěžený trpkým bergamotem a růžovým pepřem. Mechové tóny zde nahrazuje pačuli se semišem, jak je u (těch skutečných) moderních chypre zvykem.

Hondě zvědavá jsem byla i na to, jak bude ve vůni zapracovaná první část názvu. A skutečně Metal Chypre začne budit dojem, jako kdybychom ostrou čepelí zařezávali stonky jednotlivých kosatců, z nichž vytéká tonkově nasládla míza, abychom je nakonec zasypaly hebkým bílým pižmem a mikroskopickými krystalky soli.