databáze 127447 vůní od 8746 značek a 1660 parfumérů

Memory Motel Une Nuit Nomade / Une Nuit à Montauk

Memory Motel
značka: Une Nuit Nomade / Une Nuit à Montauk
parfumér: Ménardo, Annick
rok: 2017
určení: unisex
hlava: bergamot
srdce: kosatec, kadidlo, karafiát
základ: větvičník, pačuli, vanilka, tabák, kůže
Diskuze:
Komentáře k vůni (8)
Avatar
ModestMourek (26.7.2019 )

Příjemná vůně do zimy. Popořadě cítím hřejivý rum, hořkou čokoládu, vlhce zemité pačuli, prašnou pryskyřici oslazenou karamelem a nasládlý balzám. Výdrž přesahuje 8 hodin.

Avatar
Miru (08.12.2018 )

V podstatě souhlasím se všemi recenzentkami...
V nose mám krásně, až slastně lahodnou vonnou směs -
ano, je tam tabák, vanilka, stopy čokolády, neviditelné květiny a pačuli, luxusní kůže a teplo, hustota a zrychlený dech a nádherné vzpomínky...
05/05/18

Avatar
Korsičanka (28.10.2017 )

Souhlasím doslova s Dalií, jen mi tam ještě chybí sklenka koňaku na intarzovaném stolku. Přesto na mne a na mně vůně nepůsobí ani trochu pánsky:)

Avatar
jerry (28.10.2017 )

Stará kůže načichlá jemným kouřem a obalená ve sladkém pepři, postupně zatlačená do pozadí přesušeným horkým tabákem nadroleným do nakyslého medu. Zvláštní (ale ne nepříjemná) kombinace, obzvlášť poté, kdy se rozvoněla do teplého plechu vycíděného nemocniční dezinfekcí a posypaného sladkým pepřem. Víc než unisex mi ale připadá spíš jako ryze pánská.

Avatar
Dalia (02.9.2017 )

Duet sladce vonícího karafiátu a máslově hebkého kosatce … balzamicky opojné ozvěny květů se zlehka pohupují v pomalém rytmu chladnoucího vánku, který pootevřeným oknem přináší do ztemnělého prostoru letité knihovny slaně vonící vzduch. Svou přítomností probouzí k životu nehybnost prostoru … tuhle pohladí starý intarzií zdobený stolek a jen tak kradmo z něj polapí vůni několika zapomenutých snítek tabáku, támhle se dotkne ztracené minulosti ukryté ve věkem poznamenaných kožených vazbách knih … zdánlivá neživost prázdného místa.

Nespočet myšlenek povstává z prachu v objetí opojných květů,

je vdechnut jim život. Na chvíli, nebo napořád?

To záleží, kdo zachytí ten šepot vzdálených světů

a nechat jej dál v sobě žít nebude se bát.

Avatar
wendulka (19.6.2017 )

Tahle vůně má dokonalý název. Je totiž opravdu jakýmsi olfaktorickým vzpomínkovým průřezem toho, co na vůních miluju nejvíc. V první řadě vám svěží bergamot s máslovým kosatcem nejspíš připomene Auru Sublime, hřebíčkový karafiát s mléčnou vanilkou zase vřelou polohu Fugit Amor. Ale přidává i něco navíc. S pomocí teplého kadidla, suchého pačuli a písečných tónů vás skutečně přenese do přímořského motelu v Montauk, před nímž stojí zaparkovaný kabriolet, kde na koženou sedačku spolujezdce někdo rozsypal sušené listy slaďoučkého tabáku.

Avatar
alibi (16.6.2017 )

Sladké aromatické tabákové listy a čokoládové pačuli, závan kůže čalouněného nábytku. Precizně umíchaná pohodová tabáková vůně.

Avatar
blackviolet (11.6.2017 )

Kdybych si někdy nechala udělat parfém na míru, tak by asi mohl vypadat nějak takto.
Dala bych do úvodu špetku svěžího bergamotu a do srdce parfému moje nejoblíbenější složky - trochu květin, hlavně tedy kosatec a taky karafiát, tím se nedá nic pokazit a květinovou složku trochu okoření. Dále čokoládové pačuli s pár zrníčky z vanilkového lusku. A co mám ještě na vůních ráda? Určitě trochu mechu, několik tabákových listů se špetkou kouře, třeba takových, jaké se mi líbí v EdP Volutes, a chybět nesmí ani jemný kožený tón. Voilà. A ... děkuji, Annick, že jsi tu práci udělala za mě.