databáze 119196 vůní od 8478 značek a 1597 parfumérů

Memoir Man Amouage

Memoir Man
značka: Amouage
parfumér: Vinchon Spehner, Karine
rok: 2010
určení: pro muže
hlava: absint, pelyněk, bazalka, máta
srdce: růže, kadidlo, absolutní levandule
základ: santal, vetiver, guajak, ambra, vanilka, pižmo, větvičník, kůže, tabák
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
ModestMourek (29.7.2018 )

Vůně začíná ve stylu Yataganu (Caron) nádherným hořkým pelyňkem a vlhkým dýmajícím kadidlem, postupně se však vydává cestou suchého dřeva okořeněného pepřovým tabákem a sládnoucího hladkým santalovým dřevem, podobně jako v parfému Opus 1870 (Penhaligon's). Je to povedená pánská vůně, která chováním odpovídá spíše parfémovému extraktu než parfémové vodě: její vývoj je pozvolný, projekce střední až slabší, výdrž kolem 8 hodin při 30 °C.

Avatar
wendulka (22.1.2015 )

Jak víme, podle propagačních materiálů se inspirací pro oba Memoiry stala básnická sbírka francouzského básníka Charlese Baudelaira „Květy zla“ a hlavně báseň o černé labuti, která prý má představovat jakousi temnou stránkou člověka, má být jeho alter egem, vede ho do jeho memoárů, jenž byly napsány dávno před jeho narozením. Cílem tedy bylo především vytvořit temné vůně s květinovými a dřevitými aspekty. I když v případě pánské Memoir se zase až tak o květinách příliš hovořit nedá.

Začíná vůní nahořklých zelených bylinek, jehličí a osvěžující sladké máty. Netrvá však dlouho a jehličí s mátou nám zasype hromada černého popela („mramorové“ až „prachové“ kadidlo), smíchaného s rozdrcenou levandulí. S trochou fantazie bychom to přesto mohli považovat za popel, z něhož se nám černá labuť jako bájný Fénix teprve zrodí a jemně štiplavou levanduli za její hořké slzy.

Tuhle vábivě ponurou atmosféru umocňuje zemitý kouřový vetiver se špetkou sušeného tabáku a jemně drhnoucí kůže, stejně tak vlhké zemité a mechové tóny. Proti tomu pak jako paprsky ve tmě působí slaďounký mléčný santal s „pudrovým“ pižmem. Osobně mi sice víc vyhovuje dámská verze, kde jsou ta labutí křídla víc kompaktnější a mohutnější, nicméně se opět jedná o dokonalou souhru světla a stínu přesně jako v promo filmu k vůni.