databáze 106694 vůní od 8089 značek a 1482 parfumérů

Malik Al Taif Areej Le Doré

Malik Al Taif
značka: Areej Le Doré
parfumér: Adam, Russian
rok: 2018
určení: unisex
hlava: růže Taif, indický růže
srdce: indický oud, šafrán, absolut jeleního pižma
základ: mysorské santalové dřevo, ambra, siamský benozin
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
ModestMourek (27.7.2019 )

Nádherná přírodní vůně, jejíž kvality ostatní kombinace růže, oudu a pižma, vytvořené tak, aby vyhověly nesmyslným regulacím organizace IFRA, zdaleka nedosahují. O 40 % růžového esenciálního oleje si v jiném parfému opravdu můžete nechat jen zdát. Dokonce ne zrovna levný attar Al Hajar Al Aswad (Abdul Samad Al Qurashi) působí ve srovnání s tímto parfémem jako vytvořený rukou nezkušeného chemika.

Propolisový oud, odlehčený citrusově svěžím olejem z královské růže z města Ta'if, přechází na nasládlý kořeněný olej z indické růže, který se velmi podobá oleji z bulharské růže a vydrží vonět přibližně hodinu, než začne ustupovat zakouřenému oudu, připomínajícímu vnitřek dýmky. Na rozdíl od parfému Oud Al Melka (Royal Crown) však zde jeho hrubost zjemňuje hřejivé sametové přírodní pižmo s čokoládovými podtóny, které postupně zesládne prašným vanilkovým benzoinem. Projekce je střední až slabší, výdrž přesahuje 4 hodiny.

Avatar
Cervanek (12.6.2019 )

Nádherný živočišný perníkový oud s taifskou a indickou růží. Živočišnost je zde v režii vzácného jeleního pižma, které zjemňuje indický oud úctyhodného stáří. Taifská růže Royal do kompozice krásně zapadá podobně jako kvalitní ambra. Naprosto jiná dimenze parfému oud-šafrán-růže naložené v letitém santalu v high level kvalitě. Parfém je mnohem plnější a kulatější než růže od Yasu, Qurashiho či kohokoliv jiného. Koncentrace aromatických složek Russian Adama v Malik al Taif činí 90% tedy takřka pětinásobek. Můj nos mi praví, že Yas Rose či Taif Rose Spirit od Qurashiho, které jsou rovněž velmi krásné kreace, koncentračně padají na úroveň tzv. odlehčených vod, tedy "Les Eaux" ve srovnání s touto vůní. U klíčových ingrediencí Russian Adam z Thajska nespoléhá na trh, vyrábí si tyto sám a jeho parfémy nabíhají na trh kampaňově 2x ročně. Malik al Taif Extrait potěší především požitkáře a milovníky, kteří se nezaleknou kapky živočišnosti, a kteří ji také u parfémů s oudem Maliki i Malaki či růží z Taifu v názvu očekávají. Moci si k takové kráse v podání Russian Adama přičichnout - kdy parfém obsahuje 40 % růžového oleje z ručního sběru květů v Taifu, je nezapomenutelným zážitkem.