databáze 142655 vůní od 9485 značek a 1805 parfumérů

Lyric Woman (Eau de Parfum) Amouage

Lyric Woman (Eau de Parfum)
značka: Amouage
parfumér: Maurel, Daniel
rok: 2008
určení: pro ženy
hlava: bergamot, kardamom, skořice, zázvor
srdce: růže, andělika, jasmín, ylang-ylang, pelargónie, kosatec
základ: větvičník, pižmo, dřevo, pačuli, vetiver, santal, vanilka, tonka, kadidlo
Diskuze:
Komentáře k vůni (10)
Avatar
teena-s (12.11.2020 )

Vanilkově okrová,vonný olej litý na dunu písku s hrubší granulací než je skořicový prach,kapku po kapce,den za dnem až z ní vyroste strom,živoucí rudodřevěný,mohutný ale křehký,kůra pod náporem omamnosti pukne ,uvnitř ní tluče srdce,chci se jí dotýkat,cítit ji pod prsty,chci se uvnitř rozsochy stulit,Lyric pulzující

Avatar
slniecko (16.10.2019 )

Jeden z najbombastickejších ružových parfémov, aké som kedy mala možnosť vyskúšať. Silná, jasná, červená ruža, s dužinatou zelenou stonkou, výdatne podporená pelargóniou, ktorá jej dodáva na sile a mohutnosti. Navrch toto nie je žiaden ružový soliflor, je to skôr ako keď ide kráľovná na oficálnu návštevu. Áno, ústrednou postavou je ona, ale mcne podporená všetkými možnými prostriedkami, pomocným personálom a aj na prvý pohľad zbytočným, len tradíciou vynúteným doprovodom, ktorý ovšem v skutočnosti zvýrazňuje jej významnosť. Tu ten doprovod tvoria bylinné tóny, ktoré posilňujú a obohacujú zelenú zložku, korenia na čele so škoricou a zázvorom, ktoré ružu umocňujú, jemne dosládzajú a pridávajú jej na pikantnosti a drevené a kadidlové tóny, ktoré zabezpečujú trvácnosť a akúsi "pevnosť" vône. Táto vôňa je udalosť sama o sebe.

Avatar
Cervanek (26.5.2019 )

Společně s Epicem edp No 1. Harmonické spojení aldehydů s tmavě červenou růží a mechem, kadidla akorát a santal s vanilkou namíchány lehkou rukou stejně jako kardamon s bergamotem. Pižmo s andělikou příjemné a přímo slastné. Vůně jde více do prostoru, v edp se cítím lehce, nic mě neškrtí, ani nedusí.

Avatar
jerry (11.9.2018 )

Při pohledu na složení mi bylo jasné, že s touhle vůní budu hodně rychle hotova - přece jen 5 mých neoblíbených parfémových složek ve složení uváděných je trochu hodně... Ale hned první přivonění a kořeněně alkoholový frapinovský začátek smetl mé předsudky... Nasládlá, hebce kořeněná vůně se špetkou květin. Koření se příjemně prolíná se sladkým prohřátým dřevem a nepříliš sladkou vanilkou. Jednotlivé složky do sebe zapadají jak kostičky lega - nic nechybí, nic nepřebývá. Gurmánská a ještě k tomu taková záhadná - skoro až tajemná vůně. A pokud je takto krásná v teple, jak asi krásná musí být v zimě...

Avatar
daniela (09.8.2018 )

Vůně Lyric je celá o růži, v tmavočervené barvě přesně jako flakón. Od začátku má orientální nádech díky koření. Růže mi připomíná sladké červené víno a kandované ovoce s medem, přitom je to lehké a jemně poprášené nesladkou skořicí. Asi po hodině se objeví kadidlo (někdy ho cítím až příliš, společně s pačuli, pak mi vůně připadá skoro pánská). Většinou naštěstí vynikne sladká vínovost a krémovost, spolu s vonnými tyčinkami (podobný tón se mi líbí v Samsaře). Po delší době růže zjemní a je lahodná jako bývá v některých arabkách, jako růžové želé. Koření a kadidlo však růži neopouští. Až na závěr se objeví nasládlé pižmo, voní skoro malinově až vanilkově.

Lyric má orientální nádech a něčím mi připomněla Epic - koření, dřevo a dojem vznešenosti. Hodně mi ale připomněla i vůně z jiného konce světa - Toma Forda: Café Rose (růže + koření + kadidlo) a Noir de Noir (tmavá růže + sladké červené víno + pačuli), Lyric by mohla být taková letní verze Noir de Noir.

Avatar
ntiti (01.8.2018 )

Růže intimně sváteční - pozdně odpolední, růže do zahradního altánku k setkání s milou mlčenlivou návštěvou, růže k usednutí do damaškových podušek s knihou dávných příběhů o lásce a statečnosti, růže do hudebního salonku k poslechu těch nejkrásnějších komorních árií, růže k tichému vyznání lásky, růže omamně pohádková....

Avatar
Dalia (19.6.2018 )

Pikantní růže …

Lyric je velkolepá vůně, ve které se snoubí květinový akord s aromatickými tóny koření, dřev i gurmánským laděním.
Úvod je až jiskřivě svěží a jemně bergamotově nahořklý. Svěžest drží prim, dokud se nerozezní květinové srdce. Omamně vonící temně rudý květ růže a medově nasládlá andělika doplňuje pelargonie se svou zvláštní vůní připomínající růži s aurou svěžesti. Přidá se hřejivé santalové dřevo, sladce vonící tonka, poprašek skořice a uzemňující aroma hřebíčku společně se zemitým pačuli.
Sladkobolná vůně. Překrásná.

Avatar
Renusatko (08.3.2018 )

Krásné složení, krásná vůně. Kořeněná, aldehydová, což pro mě stále zůstává trošku pojem "stará skříň", ale poslední dobou jim začínám přicházet na chuť. Aldehydová poloha netrvá dlouho, růže není omamná, i když je hodně důležitá. Není to ukřičené, není to těžké. Rudá růže posypaná malinko skořicí, zjemněná vanilkou a tonkou. Kadidlo? No je tam, ale určitě ne moc a určitě ne dominantní. Dokonce bych řekla, že je vůně jemná.

Avatar
Miru (16.1.2015 )

...velmi pěkně, krásně a výstižně ji popsala domenica.
Ale pro mě JEN hezká vůně.
…ano, je podobná Guerlainu,
ale nemá jeho hloubku.
…je příjemná,
ale něčím zvláštní?..
Ne.
Lyric je hezká vůně.
Ale tak nějak normálně.
Jako kdyby mi ji někdo koupil, tak brečím…
...protože za ty prachy bych si stopro vybrala jiné favority…
26/07/10

Po čase
...krásná vůně.
Po usazení nenabažitelně zpracovaná růže.
Chvilka ze začátku – to je první řádek v databázi:
bergamot, kardamon, skořice, zázvor.
Vše je čerstvé, ale měkké, čili žádná kořeněná ostrost.
Ale už i hned v úvodu lze zachytit kadidlo, jakoby vůni nenápadně podkuřuje…
…to je zas ten nasládlý balzamický tón, který ve vůních vytváří dojem jisté posvátnosti,
donutí vás zpomalit,
sklonit hlavu…
Větvičník je v Lyric úplně utopený, ale v kombinaci s tonkou dodává hebký a hustý sladce vanilkově senový nádech. A opět/pořád je to měkké…
Pak už se to přes jemňoulinké nepatrné leč zachytitelné změny usadí na kůži,
přičemž ustoupí jak kadidlo, tak i efekt tonky a rozvoní se hlavně kombinace
růže, pelargonie, kosatce podmalované ostatními složkami tak, že nemůžete odtrhnout nos od kůže…

Pelargonie ve vůních je úchvatná(a na to stačí opravdu minimální množství), resp. díky ní bývají vůně takové živě prachové, hebce drhnoucí, zeleně teple nasládlé… – prostě jak pach muškátů v otevřeném okně letního rána. …bývá také často ve fougere vůních, a proto jsou asi pro mě fetovací…
09/09/11

Avatar
wendulka (15.1.2015 )

Podle kreativního ředitele Amoauge Chistophera Chonga se inspirací pro tuto vůni stal krásný nekonvenční hlas Marie Callsové. Snahou bylo zachytit celé jeho spektrum od nevinnosti až k dramatické tragédii. A právě spojení poetické a dramatické stránky má zajišťovat kombinace růže a anděliky. A rudá růže opravdu hraje nejzásadnější roli.

Přichází za chladných ranních červánků v podobě kyselých osvěžujících citrusových aldehydů, oblečená do temně červených sametových šatů, které dávají vyniknout její alabastrové pletí a vyčesaným havraním vlasům. V ruce drží sklenku suchého a chvílemi i medově nasládlého červeného vína kořeněného jemně štiplavým kardamomem, pikantně nasládlým zázvorem a špetičkou prachové skořice. Na hladině sklenky plavou dva plátky květinově sladkého muškátu.

Sametově rudá kráska usedá na venkovní dřevěnou lavičku. Ve vzduchu je cítit mírně navlhlá zem po kratičké noční dešťové přeháňce. Přestože ráno nezadržitelně přichází a slunce ukazuje svoji přívětivější tvář ve spojení krémové vanilky zahuštěné tonkou, stříbrošedý mlžný kadidlový opar se zapálenými vonnými santalovými tyčinkami růži stále neopouští a zůstává s ní až do samého konce.