databáze 126951 vůní od 8721 značek a 1656 parfumérů

Love Don't Be Shy (Perfume) Kilian

Love Don't Be Shy (Perfume)
značka: Kilian
parfumér: Becker, Calice
rok: 2007
určení: unisex
hlava: bergamot, neroli, červený pepř, koriandr
srdce: zimolez, pomerančový květ, pomerančový voda, egyptský jasmín, bulharská růže, kosatcové máslo
základ: cibetka, zkaramelizovaný cukr, vanilka, labdanum, bílé pižmo

kolekce L'Oeuvre Noire

Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
euridike (31.3.2021 )

Někdy bych chtěla být taková...
... jako tahle vůně.
Sladká.
Prostě pusinka a miláček a zlatíčko.
//Úplně se mi dělá mdlo, když to píšu, tak daleko od toho jsem, no ale... Někdy by to asi nebylo na škodu, poněvadž na ten med se nám chytí víc včel než na ocet...//

Jo, tahle vůně je prostě sugar a honey a darling a sweetheart k tomu, mléčně, smetanově sladká, takový crème brûlée, i s tou zkaramelizovanou krustou, do toho pár kapek rozličných citrusů, těch nasládlých, jsou vysoce friendly, aby nic znepokojivě nedrhlo, byť jen na vteřinu.

Vůně pro mrkačku s porcelánovou pletí a decentním ruměncem tvářenkou dodané cukerínové stydlivosti.

A vlastně to celé hezky vystihuje moment ze zkoušení, kdy okolo prošel přítel, pak se o dva kroky vrátil, aby lehce podezíravě pravil:"Tys jedla Jesenku?!" Tak asi tak - trochu jesenkovitá vůně je to...

Avatar
blackviolet (03.3.2021 )

Kopec zkaramelizovaného cukru s esencí z pomerančového květu a vanilkou. Naštěstí to není sladkost ulepená, ale květinová s okvětními plátky růží. Hezký je v tom kosatcový pudr, ale pro mě je toho cukru příliš.

Avatar
wendulka (09.4.2016 )

Je variací na sladký pomerančový květ. Konkrétně v prvních minutách se ještě jedná o hořké neroli se svěžím bergamotem, koriandrem a červeným pepřem, které se však velmi rychle s pomocí karamelového zimolezu přetransformuje na sladký pomerančový květ v objetí cukrové vaty, za níž je pravděpodobně zodpovědná kombinace růže, vanilky, zkaramelizovaného cukru a bílého pižma. Je to povedené, leč na můj vkus a ve srovnání s propracovanější Sweet Redemption už dost sladké.