databáze 136870 vůní od 9214 značek a 1747 parfumérů

Loretta Tableau de Parfums

Loretta
značka: Tableau de Parfums
parfumér: Tauer, Andy
rok: 2012
určení: pro ženy
složení: sladké ovoce, skořice, hřebíček, koriandr, růže, jasmín, pomerančový květ, tuberóza, kůže, vetiver, dřevitá vanilka, vyzrálá pačuli
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
wendulka (06.3.2015 )

Stejně jako Miriam byla i vůně Loretta z linie Tableau de Parfums inspirována krátkým filmem z řady „Woman´s Picture“ (set tří krátkých filmů v režii Briana Pery o různých ženách, v jejichž životě hraje klíčovou roli parfém) s Amy Lavere v hlavní roli.

Loretta je prostá hezká mladá žena, jíž nebylo v životě dopřáno štěstí. A právě proto se touží stát někým jiným. V motelu, kde pracuje, pozoruje jednu jeho trvalou obyvatelku, přes den se pak nepozorovaně vkrádá do jejího pokoje. Voní se parfémem této ženy, zkouší si její šaty, sedí tam a předstírá, že je ona až do doby, kdy ji v pokoji přistihne cizinec a donutí ji, aby se skutečně stala touto ženou.

A k samotné vůni: Začíná jemným mýdlovým dotekem, zahuštěným spoustou šťavnatého ovoce v čele se švestkou, trouchou zelenkavě nasládlého koriandru a skořice. Ta chvilku štípe v nose, ale ta štiplavost se naštěstí rozplyne a skořice pak vůni jakoby obláčkově nadnese.

Potom už Loretta otevírá svojí květinovou náruč, není to jasná krémová broskvová tuberóza, jak jí třeba znám z Fracase, Andy k ní přidal nahořklý pomerančový květ a tu nádhernou ambrově nahořklou růži z Une Rose Chyprée. Pan Tauer to však vzal noir cestou ještě víc, přidal přítmí v podobě drhnoucích dřev, zemitého kosatce a zakouřené zbroušené kůže (jistý odkaz na jeho předchozí vůně v modrých flakonech, ovšem tentokrát v nositelném pojetí), která vůni dodává na dráždivosti.

Neříkám hned, že je L. vůní, jíž bych musela nosit, ale pokud jde o zachycení jisté komplikovanosti hlavní hrdinky stydlivost x dráždivé temné myšlenky/tužby, tohle se Andymu povedlo. Loretta je totiž všechno možné, jenom ne jednotvárná nudná vůně.

Avatar
andry (22.1.2015 )

Bílé květiny jsou křehoučké, jako by zrovna rozkvetly, jejich vůně je jemná a osvěžující, jako přivonět zrána přes čerstvě napadanou rosu. Její kapka utkví na nose. Ovoce je hladké a jeho šťáva je sice nasládlá, ale vůbec ne těžká, taky taková čerstvá a svěží. Na chvíli se mihnul Andyho oblíbený asfalt, ale teď zase zmizel. Vystřídal ho nesladký pudrový poprašek. A růže, cítím růže a lehoučkou tuberózu a jemnou ambergris a tangerinku a bílou broskev a lesní ovoce a hladké suché dřívko! A je mi úplně jedno, co píše složení. Podoba: dost zjemněný Accord Oud zasypaný kosatcovým pudrem.