databáze 142570 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Lilac Roja Parfums / Roja Dove

Lilac
značka: Roja Parfums / Roja Dove
parfumér: Dove, Roja
rok: 2013
určení: unisex
hlava: bergamot
srdce: otočník, jasmín, pomerančový květ, broskev, růže, fialka, ylang ylang
základ: amyris, benzoin, cedr, skořice, hřebíček, zázvor, větvičník, kosatcový kořen, pačuli, peruánský balzám, santalové dřevo, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
Cervanek (26.4.2018 )

Legenda s velkým “L” z dílny Roja Dove. Vyrábí se v omezeném množství vyrábí a prodává exkluzivně v butiku Roja Parfums v Londýně v tzv. Heritage Collection pod názvem LILAC HERITAGE PARFUM. “Lailac” je atyp a krásně zelený, krémový, šťavnatý šeřík s bergamotem a navlhlou kůrou zeleno-hnědé dřeviny a květů od světle růžové až po bílou, spojený s nádhernou limitkou Guerlinade, která se již nevyrábí, bohužel.

Avatar
wendulka (09.7.2015 )

Při pohledu na složení jsem si řekla, kde zapomněli ten šeřík, jenže on tam opravdu je. Netroufám si odhadnout, zda je za něj může samotná kombinace svěže nahořklého bergamotu, se zeleným "ovocným" jasmínem, nezralou broskví, hořkým neroli a trochy téměř nesladkého fialkového pudru nebo je mezi nimi skutečně schovaný jako jedna z dalších složek, ale obklopí vás vůně jiskřivě svěžího, příjemně opojného, ne však bolehlavového šeříku, luxusního květinového mýdla a toho nejjemnějšího pudru.

Nejsou to ovšem jenom květy šeříku, je to celý keř včetně těch jeho zelených lístků a větviček v jarní zahradě. Na jednom z lístečků se třpytí i pár miniaturních kapiček lučního medu. A abychom se zahřáli, zapálíme si nedaleko oheň (dřeva + pryskyřice), z něhož odlétávají jiskry v podobě štiplavého zázvoru, teplé prachové skořice a hřebíčku, které vyvolávají stejně příjemnou palčivou pikantnost jako v případě pánské Enigmy. Zároveň je okolní zeleň a zem v zahradě navlhlá a nechybí ani trs mechu.