databáze 110767 vůní od 8243 značek a 1541 parfumérů

Libre Yves Saint Laurent

Libre
značka: Yves Saint Laurent
parfumér: Benaïm, Carlos , Flipo, Anne
rok: 2019
určení: pro ženy
hlava: neroli, mandarinka
srdce: absolut marockého pomerančového květu, francouzská levandule, absolut jasmínu sambac
základ: madagaskarská vanilka, cedr, pravá ambra, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
alibi (29.1.2020 )

Úvod je lahodný - pomerančový a levandulový a jasmínový, propletený lehkou vanilkou, skoro by se dalo i ovocně květinově svěží. Říkám si: "Tak to se vážně povedlo." Ale když se k vůni za pár chvil vrátím, ztěžkne a něco mi připomíná. Mám to! Tady se opisovalo od Guerlainu - Mon Guerlain. Jen je Libre méně hutná než Mon. A jakmile začíná uvadat, tak se vynoří až vlezlý syntetický cedropižmový plastový základ.

Avatar
Dalia (18.1.2020 )

Tak toto mě hodně tahá za nos! Jak již zmíněno v jiných recenzích, začátek je slibný. Moc pěkné citrusy, pomerančový květ i ten jasmín s levandulí se zajímavě doplňují. Ovšem během chvíle se nade vším vyloupne kus plastu a dobrý úvod je v tahu. Najednou je to celé takové divné, a navíc i ošklivě vlezlé. Nic pro mě.

Avatar
Ellen (20.10.2019 )

Tak začátek Libre je pěkný.

Pomerančový květ, jasmín, fajn, potom vanilka s levandulí, taky fajn, jak tu levanduli moc nemusím, tak zde, v této jemné podobě podmalovávána vanilkou a tím ostatním, vytvářela na mě příjemný krémový nasládlý tón, který se mi zamlouval; v chladnu vážně pěkná, hladká vůně na den, nekonfliktní a přitom ne nudná, to asi ta levandule, já ji snad ještě vezmu na milost.

Nějakou dobu to tak vydrželo. A pak už toho bylo nějak moc a vloudil se tam cedrovo-pižmovo-něco tón, který se mi nelíbil a pak už jsem to nesledovala, začalo to být votravný.

Avatar
Mitzi (15.10.2019 )

O co více mě nadchl flakón, o to méně mě zaujala vůně. Po hodně slibném začátku se na mojí kůži Libre rozvinula do nepříjemného (a nebojím se použít i slovo "otravného") akordu. Jako by jednotlivé složky nedržely pohromadě. Prostě to neladí. Vadí mi zejména zbytečná sladkost. Kladné body jen za úvod a za opravdu krásný a elegantní vzhled,

Avatar
jerry (06.9.2019 )

Řízným pomerančovým květem se vskutku nešetřilo. A jemným sladce pudrově dřevitým jasmínem jakbysmet. Zklamal mě pouze dojezd, kdy vůně sklouzla do generického sladce pižmového cedru.