databáze 143710 vůní od 9525 značek a 1814 parfumérů

Les Larmes d'Aden Parfumeurs du Monde

Les Larmes d'Aden
značka: Parfumeurs du Monde
parfumér: Bernard, Thierry
rok: 2021
určení: unisex
hlava: včelí vosk, cedrát, neroli
srdce: kadidlo, jasmín, galbanum
základ: zázvor, myrha, labdanum
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Fleur (06.8.2022 )

Inspirace jemenským přístavem Aden

Pro mě je to ovšem Včelí modlitba.
Jestli mají včely anděla strážného, pak tohle je jeho olfaktorický portrét. Tiše se zjeví v lesním průseku, jako kdyby sklouznul po citrusovém slunečním paprsku přímo z oblohy. Ze zlatých křídel pláství mu do trávy kanou krůpěje medu, který se okamžitě mění v kadidlové perly.
Jemně vosková a zároveň svěží vůně tekutého medu, citrusové kůry, kadidla a špetky muškátového oříšku. Působivá, osobitá, uklidňující.

Avatar
wendulka (28.5.2022 )

S vůní neroli mívám někdy problém kvůli jeho přílišné zelené hořkosti. Zde jej hezky osvěžuje cedrát a proslazuje a prohřívá propolisově ambrový včelí vosk. A právě cedrátem v kombinaci s hořce zeleným galbanem a ovocným jasmínem kolem nositelky tak trochu připomíná LPRN 2 / Mademoiselle Guerlain. Zblízka bych zase ve spojení jasmínu, včelího vosku a jiskřivého zázvoru uznávám pro delším zkoumání i andrejčino lehce pikantní ovocné želé.

A do třetice bych řekla, že kadidlem společně s myrhou a propolisovou ambrovostí labdana s dozvuky včelího vosku rovněž navazuje i na balzamicky orientální Calling All Angels. Jsem příjemně překvapená, protože ještě před měsícem, kdy jsem ji poprvé měla možnost vyzkoušet v Jovoy Paris a impulzivně rovnou zakoupila, by mě nenapadlo, že zrovna tyhle dvě vůně by s přidáním neroli a zázvoru spolu mohly harmonizovat.

Avatar
andry (22.4.2022 )

Začíná jako arabesky a potom je docela povědomá... Uznávám wendulčin názor, že po rozvonění je (z dálky, kolem nositele) podobná LPRN 2/Mademoiselle Guerlain. Ale s týden starou vodou ve váze... v létě. Uhnilé stonky, uleželá voda a maršmelák k tomu. Kombinace galbana, zázvoru a myrhy mě dost tahá za nos. Samotná hořkosladkost by jinak byla ok, ale ta zelená část mi nesedí.