databáze 116728 vůní od 8384 značek a 1580 parfumérů

Les 4 Saisons - Hiver M. Micallef

Les 4 Saisons - Hiver
značka: M. Micallef
parfumér: Astier, Jean-Claude , Nejman, Geoffrey
rok: 2003
určení: pro ženy
hlava: citrón, pomeranč, pryskyřice elemi
srdce: ylang ylang, jasmín, fialka
základ: cedr, vanilka, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
wendulka (03.3.2017 )

Po vyzkoušení Winter (Dasein) je pro mě dost těžké hodnotit co do autentičnosti jakoukoliv vůni, zpracovávající podobnou tématiku. V případě Hiver to platí podle mě jen pro úvodní fázi, kdy v ní pryskyřičnaté tóny a ledový citrón, kontrastující s tropickým ylangem a hřebíčkem, evokují dojem zimního večera u praskajícího krbu s oloupaným pomerančem. Po rozvonění ovšem všechny zmíněné složky s výmkou ylangu, který se v téhle fázi začne vyznačovat tóny přezrálých banánů a vůně najednou začne připomínat ovocné pyré s fialkovými bonbóny, posypané vydatnou vrstvou vanilkového cukru (vanilka s pižmem) a ozdobené jasmínem. V tom méně poetickém pojetí si jí díky kombinaci ylangu a použitého druhu jasmínu můžete představit jako pižmovější Samsaru bez santalu s fialkovým pudrem. Každopádně z produkce Micallefu podle mě patří mezi povedené.

Avatar
slniecko (28.1.2016 )

Korenisto-nasládla, vylieza do toho drevo, ten stret má na chvilu taký koriandrový efekt, potom jemná, trochu orientálna santalová pižmovka...

Avatar
andry (20.1.2015 )

Horký rybíz (varianta od horkých malin :) ), zpočátku s trochou citrusu, zasypaný kořením a vyniká skořice, místy suchá a drhnoucí, místy jemná a nasládlá. V dřevěné misce („vlhký“ cedr ala FdB), ve které směs promícháváme dřevěnou lžičkou, lehce přisladíme vanilkou, zjemníme pižmem a zalijeme poměrně velkým množstvím mýdlového neroli.