databáze 112472 vůní od 8280 značek a 1553 parfumérů

Le Rivage des Syrtes Parfums MDCI

Le Rivage des Syrtes
značka: Parfums MDCI
parfumér: de Nicolaï, Patricia
rok: 2009
určení: pro ženy
složení: pomeranč, ananas, galbanum, ylang-ylang, tuberóza, absolutní pomerančový květ, kadidlo, pravá ambra, vanilka, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
slniecko (29.1.2016 )

Začína ihličím...takým, ako ked sa človek slastne vyváľa v lese v mäkkej kope opadaného ihličia, potom príde ananás s ylangom, ale akokeby sa im nejako podarilo to zbavit takmer všetkej tej sladkosti, podtrhnuté suchou, kultivovanou tuberózou...veľmi zvláštna, vydarená, exotická, pritom vyslovene suchá, nevtieravá, upokojujúca vôňa.

Avatar
evik77 (08.3.2015 )

Ze začátku není ani moc cítit. Evokuje bílou barvu, která přes něžné červánky přechází do oranžové. Štavnaté pomeranče s kapkami ananasu podkreslené tuberózou a velmi decentním jasmínem. Myslela jsem, že výdrž bude mizerná, ale postupně začíná sílit. Je jásavá a optimistická. Lehce zesládla nastupující zakouřenou vanilkou. Pižmo jí dodává pudrovou hebkost. První ovocenka, o které bych byla ochotna vážně uvažovat.

Pozn.: Román Pobřeží Syrt skutečně existuje. Napsal ho francouzský spisovatel Julien Gracq. Pojednává o mladém šlechtici, který je vyslán do pevnosti v Syrtách, aby tam konal vojenskou službu.