databáze 112500 vůní od 8281 značek a 1554 parfumérů

Le Cri de la Lumière Parfum d'Empire

Le Cri de la Lumière
značka: Parfum d'Empire
parfumér: Cortichiatto, Marc-Antoine
rok: 2017
určení: unisex
složení: mošusové semínko, růže, kosatec
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Fleur (11.12.2018 )

Kontrast oslnivě bílé a kosatcově fialové. Mírně nostalgická vůně naškrobeného prádla a vlhké hlíny odlupující se z podrážek pánských bot na prkennou podlahu. A jako v pohádce se s každým krokem a každou hromádkou hlíny stane zázrak: ve chvíli, kdy na ni dopadne měsíční paprsek, vyklube se z ní rostlina. Ve spárách mezi prkny vyrůstá bledá růže, fialový kosatec a pak se před očima vytahuje za světlem zelený chomáček, to nevypadá na květinu, kdepak - to je přece mrkev. Kosatcová modrá hodina.

Avatar
wendulka (03.1.2018 )

Naprosto souhlasím s blackviolet, aldehydy s mošusovým semínkem opravdu v Le Cri de la Lumiere vytváří dojem čistě vypraného, lehce naškrobeného, avšak stále ještě nakropeného ložního prádla. I ty poházené okvětní plátky růže a kosatce tam mám. Jen ten ovocný nádech vnímám spíš kovově až alkoholově. Jako kdyby na dřevěném nočním stolku u postele stála otevřená karafa s meruňkovicí.

Avatar
blackviolet (15.10.2017 )

Čistá vůně. Čistá jako vypraný a naškrobený bílý lněný ubrus. Pižmový tón tentokrát zřejmě vytvořilo mošusové semínko, které má lehce ovocný nádech. Jako by byl při praní použitý prášek s ovocným podtónem. Ubrus s pár poházenými okvětními plátky růže a kosatce pokrývá stůl ze světlého dřeva.
Možná, že to zní dost nezajímavě, ale je to docela příjemná vůně. I když já jsem se těšila spíš na ten kosatec.