databáze 119480 vůní od 8488 značek a 1599 parfumérů

Lakmé (Parfum) Roja Parfums / Roja Dove

Lakmé (Parfum)
značka: Roja Parfums / Roja Dove
parfumér: Dove, Roja
rok: 2019
určení: unisex
hlava: citrusové tóny, aldehydy
srdce: konvalinka, růže, magnólie, broskev
základ: kašmírové dřevo, santalové dřevo, oud, růžový pepř, šáchor, kosatec, benzoin, vanilka, kadidlo, labdanum, pravá ambra, pižmo

Dostupná exkluzivně jen v londýnském obchodním domě Harrods

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
blackviolet (11.8.2020 )

Květiny, santal a myrha se proplétají v této vůni stejně vznosně a radostně jako zní hlasy Lakmé a Malliky v Duo des Fleurs. Co jiného než tento slavný duet mohlo inspirovat autora k vůni Lakmé? Květiny, které se dívky chystají natrhat na břehu řeky v jarní přírodě, jasmín, růže, zpěv ptáků... Tady je ale něco víc, slavnostní atmosféra v opeře, elegantní róby dam i vůně šminek v šatnách.
Po lehkém citrusově aldehydovém úvodu nás obklopí vůně růží, konvalinek a kosatce v balzamické myrze a hladkém benzoinu. Sekunduje jim trochu zeleně a ovocný tón broskve, aby pak všechno splynulo s jemně živočišným pudrem, labdanem a santalem v dokonalosti podobné Delibesovu duetu.

Avatar
Martula (08.5.2020 )

Lakmé je vůně, která má odkazovat na divadelní prkna, na operní árie, svět velkých večerních šatů...a sladkost zakázané lásky. Krabička i flakon jsou oděny do vášnivé červené.

Vůně samotná: Za tou pompéznosti velkých divadelních prken a červené barvy se schovává něha a křehkost. Vůně je na jednu stranu pronikavá a rozvíří vzduch okolo vysokými tóny sladkých růží, má ale i druhou tvář, tělově muskovou, zvonivě konvalinkovou.
Působí na mě jako kombinace dvou jiných vůní Roja, které znám: Elixir parfum a A Goodnight Kiss. Z Elixir má sladkou růži s ovocnými tóny v kontrastu s ledovými konvalinkami, z A Goodnight Kiss má intimní pudrovost a hřejivou tělovost.
Červená barva jí sluší. Ale není to vášnivá španělka tančící tango v rudých šatech, spíš baletka v šifonu s rudým líčidlem na tvářích. Něžná a ženská vůně.